KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Skvělé italské vystoupení Jirky Fikejze

Foto: Mario Candellone
Skvělé italské vystoupení Jirky Fikejze
30.09.2009
 

Český trialista Jirka Fikejz se týden po trialu národů zúčastnil předposlední soutěže italského národního šampionátu.

Předposlední dějství Italského mistrovství v trialu (CITO) se odehrálo 27. 9. 2009 v horském alpském městečku Aprica. Pro u nás nevídaný počet startujících i diváků, pořadatelé připravili 10 velice těžkých úseků. Dva atraktivní úseky byly postaveny v ulicích města, ostatní v náročném a klouzavém terénu ve výšce kolem 2000 m.n.m. Jezdci absolvovali tři okruhy, poslední již v hektickém tempu pro nedostatek času.

Velmi dobře si mezi silnou konkurencí počínal mladý český trialista Jiří Fikejz, který se v Aprice zastavil při návratu z úspěšného vystoupení českého týmu na triálu národů. Po absolvování třiceti kontrolních sekcích nakonec vybojoval český reprezentant skvělé umístění v elitní kategorii TR1, kde mu patřila 8. pozice.

Výsledky hlavní kategorie TR1:
  1. Daniele Maurino (Gas Gas) 47 tr. bodů
  2. Fabio Lenzi (Montesa) 49
  3. Matteo Grattarola (Sherco) 58
  4. Francesco Iolita (Scorpa) 80
  5. Michele Orizio (Xispa) 86
  6. Andrea Mazzocchin (Beta) 95
  7. Andrea Vaccaretti (Montesa) 102
  8. Jiří Fikejz (Sherco) 107
  9. Gianluca Tournour (Gas Gas) 112
10. Diego Bosis (Montesa) 113

 Jirka Fikejz:
Využili jsme toho, že Aprica byla nedaleko dějiště MS družstev v Darfu. V terénech, kde se konalo MS jsem ještě tři dny trénoval, potom jsme se přesunuli do Apricy. Před vlastní soutěží jsme se potýkali nejen  s laděním motocyklu s ohledem na vysokou nadmořskou výšku, ale také například s náročnou technickou přejímkou pořadatelů. Vlastní závod byl hodně těžký, ale potěšilo mě, že jsem byl schopen svést rovnocenný souboj se členy širší italské špičky a zvláště mě potěšilo, že se mi podařilo porazit Diega Bosise, závodící legendu italského a světového trialu.“


Další články sekce