KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. ledna do 29. ledna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Skvělý večer pro továrnu Yamaha

Tisková zpráva Yamaha Racing
Skvělý večer pro továrnu Yamaha
06.02.2008
 

47. závod AMA Supercross, který byl inscenovaný do Anaheimu nedaleko Los Angeles, přinesl dva vítěze v barvách továrního týmu Yamahy.

Pátý závod sedmnáctidílného seriálu AMA Supercross / FIM Mistrovství světa se konal opět v Angel Statium v Anaheimu. Své již čtvrté vítězství této sezóny získal Australan Chad Reed, který v barvách týmu San Manuel Yamaha nedává v této sezóně mnoho šancí ke svému poražení. Je to teprve podruhé v historii, kdy některý z jezdců vyhrál všechny tři závody v Anaheimu. Vynikající statistiky si Reed vítězstvím v Anaheimu, které pro něj bylo mimochodem již šestým v Los Angeles, pouze rozšířil. Nyní při svých dosavadních 85 startech v AMA Supercross dokázal Reed celkem 78krát vystoupit na stupně pro vítěze.

 

Chad Reed:

“Po posledním závodě jsem si dal několik cílů a vítězství ve třetím Anaheimu bylo jedním z nich. Hodně jsem toho tento týden najezdil a tak bych rád poděkoval mému týmu a skvělému Andrew McFarlanemu, který mi pomohl v trénincích. Věděl jsem, že pokud v tomto závodě nejlépe odstartuji, bude závod můj. Tak jsem se soustředil na start a ten se mi také povedl. Udělal jsem sice několik chyb, ale svou práci jsem zvládl.“

 

Svého druhého vítězství v řadě, ale i v kariéře, dosáhl v Anaheimu i Jason Lawrence, jezdec továrny Yamaha ve slabší třídě AMA Supercross Lites. Lawrence s motocyklem Yamaha YZ250F zvítězil a ihned si vzpomněl na svého přítele Bretta Kleina, který zemřel kvůli zranění utrpěném při tréninku na loňský srpnový závod v Glen Helen.

 

Jason Lawrence:

“Vždy při závodech mám tento řetízek od Bretta Kleina. Minulý víkend jsem ho neměl v kvalifikaci, ale pak jsem si ho do závodu nasadil a vyhrál jsem. Myslel jsem si, že je to dobré znamení. I tady jsem ho v kvalifikaci neměl a do závodu jsem si ho dal a nakonec opět vyhrál. Myslím si, že to má co dělat s Brettem. Postrádám ho a mám ho stále rád, ale toto vítězství jde do mého týmu. Je nádherné zvítězit dvakrát v řadě.“

 

 

Další články sekce