KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Skvělý víkend pro Tomáše Holubce

Text a foto: Petr Štola
Skvělý víkend pro Tomáše Holubce
01.07.2008
 

Po boji o celkové prvenství v závodě šampionátu Alpe Adria Superstock 600, skončil nakonec Tomáš Holubec na vynikajícím čtvrtém místě, když na vítěze závodu ztratil pouze 3,137 sekundy.

Do závodu třídy Superstock 600 startoval Tomáš Holubec z první řady, kterou si vybojoval čtvrtým nejlepším kvalifikačním časem. Bohužel chyba na startu ho stála drahocenné pozice, které si krkonošský jezdec musel opětovně vybojovat. To se mu i podařilo a po několika úvodních kolech se dostal až na absolutní čelo tohoto závodu, kde setrval tři kola. Poté, co jej předjel Radek Rous s Igorem Kalábem, začaly jezdce MMB Racing Teamu zpomalovat opotřebované pneumatiky, které rychle ztrácely dobrou přilnavost. Přesto Tomáš Holubec svůj boj nevzdal a až na cílovou čáru bojoval o celkové stupně vítězů, kam se nakonec o pouhých 0,080 sekundy nedostal, když skončil čtvrtý. Stupně vítězů si ovšem jezdec, jehož je server www.moto-racing.cz mediálním partnerem, zajistil v hodnocení Mezinárodního Mistrovství ČR, kde se umístil na třetím místě.

 

Tomáš Holubec:

„Velmi pěkných pět dní na brněnském okruhu jsem završil dobrým výsledkem. Ve středu odpoledne jsem začal volnými tréninky, během kterých jsem hledal nejvhodnější převod. Ale již po několika kolech se objevily problémy s pneumatikami, kde odcházel hlavně předek. Ve čtvrtek jsem se na trať nedostal, tak jsem si to vynahradil v pátek. To už byl na okruhu i Honza Halbich, který mi nastavoval podvozek. Zkoušel jsem i pneu Bridgestone na předním kole, ale bohužel pořád odskakovala a neměla ten správný grip. Během volných jízd mi nefungovaly pořádně brzdy, protože jsem měl problém s kotouči, ale díky perfektní spolupráci s MMB jsem ještě večer měl nové od pana Měšťana. Do sobotního měřeného tréninku jsem nastupoval s pneu Pirelli a znovu se upravoval podvozek. Vše fungovalo perfektně a já mohl zajet 4. pozici s časem 2:09.9. V druhém tréninku jsem nezrychlil, ale čtvrtou startovní pozici jsem uhájil.

 

V neděli vše začalo dobře a ve warm-upu jsem zajel ještě rychleji než v tréninku. Bohužel při startu jsem udělal velkou chybu kvůli opačnému řazení na novém motocyklu. Zařadil jsem za dvě a když světla zhasla, nešlo vypálit. Musel jsem podřadit, ale to už se kolem mě prohnaly další motorky. Propadl jsem se na 9. místo. Začal jsem bojovat, předjíždět jezdce a nakonec jsem se dostal až na první místo, kde jsem byl asi tři kola. Potom mě předjel Kaláb a Rous, kteří nasadili rychlé tempo, kterému jsem už nestíhal. Gumy mě vydržely 8 kol a pak začaly klouzat. Jsem rád za celkové čtvrté místo a za třetí místo z ČR jezdců. Opět jsem vylepšil svůj čas na kolo, který je nyní 2:09,3.

 

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří mě podporovali o tomto závodním víkendu!“

 

Další články sekce