KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. června do 19. června 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Slavnostní otevření závodní dráhy 18.května

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Slavnostní otevření závodní dráhy 18.května
29.04.2008
 

Oprava povrchu závodní dráhy brněnského Automotodromu skončila a na neděli 18.května připravuje vedení okruhu slavnostní zahájení sezóny. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní program pro celou rodinu, závody i jízdy veřejnosti po závodní dráze.

V pátek 18.dubna 2008 byl položen poslední metr nového povrchu závodní dráhy. Těžká technika  postupně odjíždí a do oficiálního otevření okruhu v polovině května zbývá pouze nabarvit obrubníky a dokončit sadové úpravy.

 

Po novém povrchu závodní dráhy se v rámci slavnostního otevření okruhu budou moci svézt nejen fanoušci automobilů, ale i kolečkoví bruslaři. V neděli 18.května budou totiž probíhat jízdy veřejnosti automobilů, po kterých budou následovat jízdy veřejnosti in-line bruslařů. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o vůbec první jízdy in-line na Masarykově okruhu, budou in-line jízdy pro všechny účastníky zdarma. Pro zájemce z řad veřejnosti budou dále připraveny dva závody: sprint (o nejrychlejší průjezd cílovou rovinkou) a závod do vrchu (v protisměru jízdy, od tribuny F k tribuně B).

 

Na druhou hodinu po poledni je plánováno slavnostní přestřižení pásky a spanilá jízda historických vozů. Poté bude ve VIP prostorách brněnského okruhu zahájena aukce starého povrchu závodní dráhy. Předmětem aukce budou kostky asfaltu na dřevěném podstavci podepsané světovými motocyklovými i automobilovými jezdci. Této úvodní aukce organizované společností Gaute se budou moci zúčastnit pouze pozvaní hosté, pro veřejnost bude následně zahájena internetová aukce. Výtěžek z obou aukcí bude použit na charitativní účely.

 

Kromě motoristických atrakcí je na neděli 18.května připraven i bohatý doprovodný program pro celou rodinu. V paddocku bude probíhat sraz příznivců tuningu, na centrálním parkovišti Automotodromu Brno bude připraven celodenní program rádia Hey se soutěžemi, živou kapelou i módní přehlídkou. Pro děti bude k dispozici dopravní hřiště Městské policie, skákací hrad a lezecká stěna.

 

Vstup do areálu Automotodromu Brno bude v neděli 18.května 2008 pro všechny návštěvníky ZDARMA. Parkovné uvnitř areálu bude 200,-Kč, mimo areál 100,-Kč.

 

Časový harmonogram neděle 18.května

   9:00 – 19:00    Program Rádia HEY na centrálním parkovišti Automotodromu Brno

   9:00 – 11:00    Jízdy veřejnosti - automobily

11:00 – 13:30    Závod sprint a závod do vrchu

13:30 – 14:00    Slavnostní program na cílové rovince

               14:00    Přestřižení pásky a spanilá jízda veteránů

14:00 – 15:00    Aukce kostek asfaltu (VIP hosté)

15:00 – 15:30    VIP jízdy po dráze

15:30 – 18:00    Jízdy veřejnosti - automobily

18:30 – 19:30    Jízdy veřejnosti - in-line brusle

 

 

Další články sekce