KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith s Pasinim zůstávají a další novinky

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia
29.08.2008
 

Roger Marcaccini, manager týmu Polaris World, oznámil oficiálně, že Ital Mattia Pasini ve třídě do 250 ccm a Angličan Bradley Smith v kubatuře do 125 ccm, podepsali novou smlouvu s týmem Polaris World a budou tedy i v příštím roce pilotovat tovární motocykly Aprilia RSA.Nováček třídy dvěstěpadesátek Mattia Pasini vyhrál pro tuto stáj hned úvodní závod v Qataru a jelikož přidal ještě další tři podiová umístění, tak je v současné době na 6. místě se ziskem 117 bodů a to jako suveréně nejlepší nováček této třídy.Britský talent Bradley Smith zatím svou rychlost dokázal především v trénincích, v závodech zatím platí nováčkovskou daň. Pouhá dvě podiová umístění, 7. místo v průběžném pořadí se ziskem 89 bodů, britský mladík Bradley Smith měl s továrním motocyklem z Noale před sezónou jistě větší ambice.

Ital Luca Vitali, nahradí v německém týmu Grizzly Gas Kiefer rumunského jezdce Roberta Muresana, který v letošní sezóně ani jednou nebodoval. Luca Vitali jel už na divokou kartu v Mugellu a od Misana tedy pojede motocykl Aprilia RS na kterém "šroubuje" Ralf Waldmann. 

Nikoliv Federico Sandi či Stefano Bianco, ale jejich krajan Simone Grotzkyj nahradí Manuela Poggialiho v sedle motocyklu Gilera RSA-LE týmu Campetella. Toto potvrdil týmový manager Eros Braconi. Italského jezdce Grotzkeho známe ze třídy stopětadvacítek, kdy jezdil za tým Fiorenza Caponery. 

 


 

Další články sekce