KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smolný Noriyuki Haga

Text: kast, Foto: Petr Štola
Smolný Noriyuki Haga
26.10.2009
 

Chyběl mu jen maličký krůček, ale v tom nejdůležitějším okamžiku udělal osudovou chybu. Haga opět bez titulu. Dočká se jej v roce 2010?

Před posledním závodním víkendem měl náskok deseti bodů, jenže pád v první jízdě znamenal konec. Nori Haga opět na titul nedosáhl. Již potřetí v kariéře na něj zbyla ta pro něj nelichotivá druhá pozice. Rozhodující bylo Superpole, jenže to se Hagovi zrovna dvakrát nepovedlo. Do poslední části nepostoupil a na startu se tak postavil do třetí řady na desáté místo. A jak to viděl sám Nori?

“Celý víkend jsem měl problémy s nastavením motocyklu, hlavně s pneumatikami, ve kterých jsem neměl důvěru. Na závod jsme zvolili tvrdé pneumatiky, jenže nefungovaly tak, jak měly, chyběla mi přilnavost, a proto jsem spadl. Do druhého závodu jsme změnili nastavení motocyklu a také samozřejmě zvolili jinou směs pneu. Tentokrát byla přilnavost dobrá a já byl schopný jet dobrý závod. Bohužel, k titulu to nestačilo. Děkuji celému technickému týmu, Ducati, sponzorům a Clinica Mobile, kteří se o mě po celou sezonu dobře starali. Poklonu dávám Benovi, který byl v tomto roce silný soupeř, a ačkoliv bude příští rok v MotoGP, doufám, že zůstaneme přátelé.“


Další články sekce