KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Současné výsledky Kawasaki jsou hodně špatné, ale...

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
Současné výsledky Kawasaki jsou hodně špatné, ale...
04.06.2008
 

Jak reaguje Kawasaki na současný stav kubatůry MotoGP a co plánuje Jorge Martinez či jak daleko je smlouva Valentina Rossiho s Yamahou? A i o tom je následující čtení.

Nemáme důvod měnit strukturu týmu, navíc Hopkins se už týmu omluvil.

"Řetěz, který Hopperovi praskl, měl najeto pouhých 54,3 km, i tak jsme ale hned vyměnili dodavatele", vysvětloval Michael Bartholémy, týmový manager Kawasaki. "A John se také za své chování po tomto závodě už omluvil. Nemáme důvod měnit strukturu týmu, jak to Hopkins požadoval.hned po závodě. Udělali jsme ale jednu velkou změnu v testovacím programu, testovací jezdec Olivier Jacque nebude na testech v Estorilu, Brně a Indianapolis testovat nový motor "Screamer", nýbrž aktuelní Big - Bang motor. ", dodal Bartholémy.   

"Kawasaki nasadí do sezóny 2009 tři motocykly. Na to, abychom měli satelitní tým, nemáme ani kapacitní, a ani peněžní možnosti. Ale pro třetího jezdce a jeho motocykl hledáme už sponzora. Nejraději bychom měli někoho z trojice Edwards, Bautista nebo Dovizioso, ale získat někoho z nich, bude hodně těžké. John Hopkins má u nás smlouvu do konce roku 2009, a Anthonyho Westa prostě pomalu připravujeme. Faktem ale je, že Anthony musí ještě během této sezóny zajet nějaká umístění mezi 8. - 11. místem...", ukončil své hodnocení belgický manažér továrního týmu Kawasaki.

Podepsání smlouvy Rossiho a Yamahy je pouze otázkou, na jak dlouho?

Valentino Rossi na 90% zůstane i v roce 2009 u Yamahy, je pouze otázkou, zda podepíše smlouvu na rok 2009, nebo smlouvu dvouletou, tedy i na rok 2010 - říká se z kruhů blízkých Valentinu Rossimu. 

Tři Suzuki ?, - né dříve než v roce 2010.

"Bylo by to pěkné, ale dříve jak v roce 2010 to nebude. Pro takový projekt potřebujeme kapacitní možnosti a hlavně čas. A my máme hodně co dělat se současnou sezónou", říká Paul Dening, týmový manažér Rizla Suzuki o projektu nějakého satelitního týmu Suzuki (uvažovaní jezdci Ben Spies, Alvaro Bautista)

O víkendu budu vědět více, aneb o plánech Jorge Martineze a tématu MotoGP.

"Suzuki to určitě nebude. Pojedu s jedním jezdcem (Alvaro Bautista ?) a doufám, že o víkendu představím své plány.", říká úspěšný manažér stájí stopětadvacítek a dvěstěpadesátek. A proslýchá se, že "po dostání košem" od Suzuki by to měla být další Ducati. Tak se nechme překvapit.

Rok 2008 - rok Yamahy, aspoň zatím. A zde je Top ten Yamahy.

  • Čtyři ze šesti dosavadních závodů vyhrála Yamaha.
  • Pětkrát získal jezdec na Yamaze Pole position.
  • Poprvé od zavedené kubatůry MotoGP vyhrála Yamaha s dvěma různými jezdci.
  • Ve třech závodech měla Yamaha minimálně dva jezdce na bedně.
  • V Le Mans patřilo podium jen pilotům Yamahy (Rossi, Lorenzo, Edwards).
  • V dosavadních závodech získala Yamaha už 9 podiových umístění, tedy tolik, co za celou sezónu 2007.
  • Rossi a Lorenzo jsou v průběžné klasifikaci do třetího místa.
  • Nejhorší jezdec Yamahy, James Toseland, je do 8. místa.
  • Yamaha vede klasifikaci značek (140 bodů) před Hondou (110) a Ducati (81).
  • Tým Yamaha Fiat vede klasifikaci stájí ziskem 216 bodů před týmem Repsol Honda (150) a dalším týmem Yamahy, tedy Tech3 (101).

 

  


Další články sekce