KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Soumrak dvěstěpadesátek !!!

Text: Jiří Mikšík, Foto: KTM Racing
Soumrak dvěstěpadesátek !!!
16.10.2008
 

Japonec Hiroshi Aoyama měl být v příštím roce jedničkou u KTM, nyní je bez práce. Více v následujících řádcích.

Zatímco Harald Bartol hledá v přestávce mezi Phillip Islandem a Sepangem druhého jezdce k japonskému pilotu Hiroshi Aoyamovi (Mike di Meglio, Raffaele de Rosa či Mattia Pasini byli nejžhavější kandidáti), tak vedení rakouské firmy KTM v Mattighofenu vydalo dnes překvapivou zprávu: V roce 2009 pojede KTM pouze ve třídě do stopětadvaceti ccm, a to se dvěma až třemi jezdci. A zároveń končí své aktivity ve dvěstěpadesátkách. Jako důvod se uvádí nejistá situace této třídy do budoucna...Jako jezdci ve třídě stopětadvacítek jsou ve výhledu mladý Španěl Marc Marquez, US-Boys Cameron Beaubier - z KTM MotoGP-Akademie, a zřejmě i Ital Raffaele de Rosa. 
  
Odchodem KTM se z dvěstěpadesátek stane Piaggio Cup, neboť pojedou vlastně jen Aprilia a Gilera !

Ale podívejme se i na další dosavadní stáje a zde je aktuální situace ještě horší:

Jediný tovární jezdec Hondy Yuki Takahashi odchází do MotoGP a to i se svou stájí Scot.!

Činnost ukončil tým "Polaris World“ , další italská stáj "Blusens" se chce soustředit pouze na stopětadvacítky, nejistý je dle italských a španělských médií další osud stáje "Lotus" Daniela Amatriaina a konečně stáj Daniela Eppa pojede dle stejných zdrojů pouze s Thomasem Lüthim, tedy bez Aprilie "LE" Lukáše Peška!

A také stáj "Campetella", která v letošním roce nasazovala pravidelně dva motocykly Gilera "LE" uvažuje maximálně pouze o jednom, raději by ale šla do stopětadvacítek s tovární Aprilii RSA. "Důvodem jsou pochopitelně vysoké náklady na provoz stáje kubatury 250 ccm," říká týmový šéf Eros Braconi.

 


Další články sekce