KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Soumrak dvěstěpadesátek (2.)

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Corse
Soumrak dvěstěpadesátek (2.)
21.10.2008
 

Pokud to vypadalo, že maluji čerta na zeď, tak jsem to tak nemyslel. Ba naopak, situace je ještě horší !

Měřeno dnešním dnem, tak pojede?, jestli totiž vůbec?,  MS 2009 do 250 ccm pouhých 14 jezdců. Ovšem viděno reglementem FIM, musí být na startu minimálně 15 soutěžících. 

Takže pan Carmelo Ezpeleta řekl v Sepangu hodně jasně, pokud nebude minimálně 15 jezdců dvěstěpadesátek, tak také nebude mistrovství světa 250 ccm v roce 2009.

A kdo za to může?, právě už jmenovaný španělský boss Dorny, si jistě nemůže - aspoň pro sebe říkat - já nic, já muzikant.

Situace je ale hodně katastrofální: Ostatně posuďte sami

Bez jistoty na rok 2009 jsou třeba současní jezdci – hodně prominentní dvěstěpadesátek, jako Španěl Alex Debon (zatím na 4. místě - jehož dosavadní tým Lotus pojede asi WSBK), japonský jezdec Hiroshi Aoyama (6.), Ital Mattia Pasini (8.), nebo třeba Španěl Aleix Espargaro (12.) či jeho krajan Hector Faubel (14.- dle německého Eurosportu by měl být spolujezdcem našeho Káji Abrahama..., ale i, a to bohužel !!!, český vítěz Grand Prix stopětadvacítek z roku 2007, Lukáš Pešek !!!

Musíme ale dále vzít v úvahu, že Julian Simon (9.) se raději vrací do nižší třídy, že třeba aktuální Mistr světa stopětadvacítek Mike de Meglio stále hledá angažmá, že Němec Stefan Bradl zůstává raději ve 125 ccm, a že Yuki Takahashi odchází do MotoGP....


 


Další články sekce