KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Špatný den pro Suzuki

Tisková zpráva Suzuki Racing; foto: Petr Štola
Špatný den pro Suzuki
11.05.2009
 

Velmi špatně skončil nedělní den pro továrnu Suzuki, která nejenže odjížděla bez pódiového výsledku, ale po havárii v prvním kole úvodního závodu přišla na delší dobu i o jednoho ze svých jezdců.

Yukio Kagayama sice dokázal zajistit pro Suzuki solidní 4. místo v prvním závodě, ovšem daleko více se patrně bude mluvit o situaci z prvního kola úvodního závodu, kdy po hromadné havárii šesti jezdců skončil Australan Roberts a právě Němec Max Neukirchner v rukou lékařů.

Max Neukirchner najížděl do první zatáčky na vedoucím místě, při výjezdu z této úvodní zatáčky první šikany, byl však jeho stroj zasažen jiným motocyklem. Následoval hrůzostrašný pád, který pro Neukirchnera skončil zlomeninou pravé stehenní kosti a třemi dalšími zlomeninami v lýtkové kosti a nártu.

Yukio Kagayama (1. závod – 4. místo / 2. závod – 17. místo):
„Neměl jsem dobrý start, jel jsem po prvním kole čtvrtý a pokoušel jsem se zůstat ve vedoucí skupině. Měl jsem problém s Biaggim, protože vždy když jsem ho předjel na brzdy, tak mě to vrátil na výjezdu. Jeho motorka skvěle akcelerovala. Po dvanácti kolech jsem měl opotřebovanou pneumatiku a tak se zhoršila přilnavost. Pokračoval jsem, jak to jen nejlépe šlo bez toho, abych zbytečně riskoval. Ve druhém závodě jsem měl dobrý start, ale motorka trochu vibrovala. Pak jsem dostal trest projetí boxy a pyl jsem najednou poslední. Bylo těžké se vrátit zpět, navíc s neustále vibrující motorkou, ale podařilo se mi i několik jezdců opět předjet. Nejsem dnes zrovna spokojený, myslím si, že moje výsledky mohly být lepší.“


Další články sekce