KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Špatný víkend pro Káju Peška

Text a foto: Petr Štola
Špatný víkend pro Káju Peška
03.11.2009
 

Prosadit se mezi nejlepší v Mistrovství Evropy, to byl cíl mladého Káji Peška. Technika nakonec stále proti našemu jezdci.

Bojovat s nejlepšími a tím posílit své šance při vyjednávání o sezoně 2010. S tímto cílem přijel na okruh Albacete mladý závodník Karel Pešek. Nicméně stávkující stroj mu nedovolil ukázat svůj opravdový potenciál. Problémy při trénincích gradovaly v samotném závodě, ve kterém nakonec náš jezdec skončil na 18. místě. Marný boj pražského jezdce pro server Moto-Racing.cz okomentoval jeho otec a manažer v jedné osobě, Karel Pešek.

Karel Pešek, otec a manažer:
„Na Evropu jsme odjížděli velmi optimističtí, měli jsme slíbené dvě motorky a zvýšenou péči. Tohle měl být náš závod, ke kterému jsme směřovali celou letošní sezonu. První zklamání přišlo v den příjezdu do Albacete, když jsme zjistili, že nám přivezli jen jednu motorku. Další problémy ovšem měly následovat. Hned v prvním tréninku to všechno začalo. Potvrdilo se, že motorka nefunguje. Kája objel jen několik kol, o nějakém dobrém čase se nedalo vůbec hovořit. Ve druhém tréninku motorka točila maximálně 12,5 tis. otáček. V měřených trénincích se s tou motorkou nakonec Kája alespoň kvalifikoval do závodu. Do warm upu mechanici nachystali změnu v nastavení, ale ani to moc nepomohlo. Start do závodu se Kájovi podařil, ale motorku se prostě nedalo vyladit k optimálnímu výkonu. Kája bojoval ve skupině o 13. místo, ale když vám nejede motorka, tak se nedá s nimi jezdit. Tohle všechno přišlo v době, kdy se blížíme do finále ve vyjednávání o další sezoně. Hrozně jsme chtěli naše šance podpořit dobrým výsledkem z Evropy, ale zklamala nás technika, kterou nám tým připravil. Všechno je to moje chyba, měl jsem možnost mezi volbou jet se stávajícím týmem, který se ale už asi soustředí na druhého jezdce na naší loňské motorce, kterým je Jakub Jantulík, nebo jsem mohl zvolit start za RTZ Team. Nakonec jsem upřednostnil tuhle cestu, a to bylo špatně. Je to pro nás hrozné zklamání, ale musíme se oklepat a dál bojovat. Uvidíme, jak dopadnou vyjednávání o sezoně 2010. Každopádně za letošní sezonu bych chtěl poděkovat všem našim partnerům a sponzorům, ale i všem lidem, kteří nám během roku 2009 pomáhali a drželi nám palce. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří byli s námi.“


Další články sekce