KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Speciální závodní víkend v Motegi

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda Racing
Speciální závodní víkend v Motegi
26.11.2008
 

V rámci \"Honda Racing Thanks Day\" organizovaném továrnou Honda si okruhu \"Twin Ring\" v Motegi dali dostaveníčko dřívější a současní tovární jezdci Hondy, mezi nimiř nechyběli pochopitelně ani vítězové letošního závodu \"8 Hours Suzuka\" Carlos Checa a Ryuichi Kiyonari - na snímku při jejich červencovém vítězství, ovšem na okruhu Suzuka.

Kromě Carlose Checy a Ryuichi Kiyonariho tam byli také všichni domácí mistři z jednotlivých šampionátů a to i z minulých let. Tento víkendový "Showevents" je už tradiční a během víkendu se koná několik různých soutěží a závodů. V rámci "Honda Racing Thanks Day" se jel i závod na minibicích o obsahu 100 ccm - tedy i s účastí Checy a Kiyonariho -, které jsou v Japonsku v mládežnickém motocyklovém sportu velmi populární a jezdí se v nich japonské mistrovství a to dokonce ve dvou kategoriích.

Ve dvouhodinovém vytrvaleckém závodě jeli Checa a Kiyonari společně s novým pilotem královské kubatury MotoGP a Scot-Honda-Teamu Yukim Takahashim.

Nyní budou mít oba dva jezdci Ten-Kate-Honda dvoutýdenní přestávku a pak už je čeká test Pirelli na novém okruhu v Kyalami, tedy opět na motocyklech Honda CBR 1000 Fireblade.

Další články sekce