KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Spekulace nebo pravda?

Foto: Fiat Yamaha
Spekulace nebo pravda?
15.10.2009
 

Italské noviny La Repubblica dnes přišly se zajímavou spekulací, dle které pojede Valentino Rossi v roce 2010 na motocyklu Ducati.

Jak La Repubblica uvádí, dne 14. září 2009 v 18:30 hodin vjel do bran vedení továrny Ducati v Borgo Panigale vůz Audi S6, ve které za kouřovými okny seděl nejen blízký přítel Valentina Rossiho Ucccio Saletti, ale i samotný Valentino Rossi doprovázený svým šéftechnikem Jeremy Burgessem. Italský tisk ihned začal spekulovat o tom, že Rossi přehodnotí své někdejší prohlášení, že nikdy nebude propagovat cigarety.

Podle La Repubblica Rossi pochopil, že podpisem s Jorte Lorenzem ukázala Yamaha svou volbu pro budoucnost. Rossi nyní údajně jedná o možnosti přestupu k „italským barvám“, a to již pro rok 2010. Jak píše La Repubblica, vedle továrního týmu by měl vzniknou druhý tým podporovaný továrnou Ducati. Do tohoto satelitního týmu by však měly plynout tovární díly v plném množství. Samozřejmostí je, že tým bude mít pouze jednoho jezdce. V plném jednání je údajně již právník Valentina Rossiho, který zkoumá možnost předčasného ukončení smlouvy. Jak známo, Rossi má totiž s Yamanou platnou smlouvu i pro rok 2010.

Nechme se tedy překvapit, jak vše vznikne, nicméně již nyní je jasné, že závěrečný souboj o titul Mistra světa MotoGP 2009, dostává tímto další náboj nenávisti.


Další články sekce