KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Splněné přání není vždy výhra

Text: R. Požárek, foto: M. Oliva, J. Matušinec, M.
Splněné přání není vždy výhra
07.10.2009
 

I přáli si pravidelní účastníci ITP ESSOX CUPu vyzkoušet nějaký extrémek nebo trochu delší závod. A protože přání se mají plnit, pořadatelé z ADT Horažďovice a ASP GROUP Žebrák jejich přání vyslyšeli a připravili na první říjnový víkend trochu delší a trochu náročnější závod extrémní čtyřhodinovku jednotlivců a dvojic v milovickém tankodromu. A protože podmínky závodu byly podstatně náročnější, než u ostatních závodů seriálu, byl bodový zisk do průběžného pořadí seriálu odměněn dvojnásobkem bodů pro jednotlivce, dvojice se o dvojnásobný zisk dělila.

Možnost vylepšit si průběžné  pořadí seriálu a pořádně potrápit své tělo i mašinu přilákala do milovického areálu přesně 141 jezdců. Připravena byla přes 8 km dlouhá trať, velice náročná na fyzičku. Startovat ve dvojici nebo prožít čtyřhodinové peklo sám? To byla pro mnohé jezdce zásadní otázka.

Do závodu čtyřkolek nastoupilo 25 jednotlivců a 26 dvojic. Ještě v první polovině závodu dominovali jezdeckému poli jednotlivci, ale jak čas plynul, přeci jen se začínala jevit výhodnější varianta dvojice, kdy prostě hodíš část dřiny na svého kamaráda. V absolutním pořadí po čtyřech hodinách závodu pronikl do první pětky jen jeden jednotlivec, jinak dominovaly dvojice. Boj o vítězství byl těsný do poslední chvíle a po 240 minutách ostré jízdy rozhodly o vítězi pouhé dvě vteřiny ve prospěch dvojice Erik Lesák a Lukáš Vovecký, stříbrní jsou Pavel Hrdlička a Květoslav Sochor a bronzový první jednotlivec – Pepík Brand. V kategorii „Quad jednotlivci“ patřila první tři místa následujícím jezdcům – 1. místo Pepík Brand, 2. místo Zdeněk Mucha, 3. místo Pavel Pešan, v kategorii „Quad dvojice“ se na stupně vítězů postavily dvojice – 1. místo Lesák – Vovecký, 2. místo Hrdlička – Sochor, 3. místo Novotný – Novotný.

V závodě motorek se představilo 28 jednotlivců a 18 dvojic. Jestliže platilo v závodě čtyřkolek, že dominovaly dvojice, pak v závodě motorek to bylo naopak. Téměř polovinu závodu vodil startovní pole Míle Berkovec, v 11 kole se ale začal propadat a nakonec v absolutní pořadí skončil na šestém místě. Fantastický výkon předvedl Honza Kříž. Start se mu sice příliš nepovedl, ve druhém kole jel dokonce až na 15. místě. Pak ale zajížděl jedno rychlé kolo za druhým, časem 10:32:76 zajel rekord tratě a ve 12. kole se dostal na první příčku. Z té ho sice sesadila na dvě kola dvojice Faflíků, ale na jeho závěrečný finiš prostě nikdo neměl a Honza to natřel všem na trati. Cílem projel jako první s více jak minutovým náskokem před dvojicí Faflíků a třetí skončila dvojice Kotrba – Švambera. V kategorii „Moto jednotlivci“ tedy zvítězil Honza Kříž, druhý dojel s více jak tříminutovou ztrátou Honza Unger a třetí místo patří Tomáši Hoškovi. V kategorii „Moto dvojice“ jsou zlatí otec a syn Faflíkové, stříbrní Kotrba – Švambera a bronzoví Kůt – Čámský.

Během závodu určitě  mnohé jezdce napadlo, že ne vždy musí být splněné  přání výhra, ale v cíli už byla většina jezdců nadšena – z toho, že to pouštní peklo vydrželi až do konce ve zdraví, z tratě i suprového počasí. Těšit se tak společně můžeme na další závod ITP ESSOX CUPu, který se pojede 24. října v Hummer centru v Praze. Více informací na jdete na stránkách pořadatele – www.atvAmoto.cz.

Fotogalerie z akce Z D E .......


Další články sekce