KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Spokojenost u Corsera a Xause

Text: Jiří Mikšík, Foto: BMW Motorsport
07.11.2008
 

Zatímco některé týmu WSBK testovaly s novými jezdci na portugalském okruhu Portimao, tak oba tovární jezdci BMW jezdili na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. A jak vícemistr světa Troy Corser z Austrálie, tak Španěl Ruben Xaus byli s testem nového superbikového motocyklu BMW S 1000 RR velmi spokojeni.

"Jsem trochu překvapen, nečekal jsem, že se na novém motocyklu budu brzy cítit tak dobře. Základní setup je velmi dobrý, i když nás čeká ještě hodně práce. Myslím si, že máme velmi dobré vyhlídky. Jezdil jsem nyní 2 dny a cítím se s motocyklem jako srostlý, což je dobré a to jsem v tomto časovém období ještě nečekal.", říkal Troy Corser.

Ruben Xaus zase po druhém dnu testování konstatoval: "Jsem spokojenější než včera. To je ale docela normální, neboť jsem nyní na motocyklu seděl déle. Performance motocyklu je dobrá - je snadno řiditelný, chová se dobře v zatáčkách a také výkon je na úrovni. A při vysoké rychlosti je velmi klidný, takže není potřeba moc síly, ovládnout tento motocykl. "

Corser dále okomentoval s trochou nadsázky následující příhodu: "Vzájemné porozumění v týmu je velmi dobré, nemáme mezi sebou problémy. Jediný problém jsem měl s ptákem, který do mě vrazil během poslední části testu. Narazil do mě v místě pod krkem, přesně tam, kde mně končí prsní chránič. Byla to docela rána, ale pták to odnesl ještě hůře".

A vedoucí motocyklového projektu BMW, Berti Hauser, zhodnotil testování následovně: "Oba dva jezdci se vyjadřují velmi jasně, takže se můžeme orientovat směrem dopředu a správným směrem. Důležité je také, že Troy a Ruben mají různé jezdecké styly a také požadavky, takže obdržíme více informací. Navíc naše časy (neoficiálně 1.35) se velmi přiblížily konkurenci, což je také důležité".


Další články sekce