KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šťastné vítězství pro Kallia

Tisková zpráva KTM; foto: F. Kirn
Šťastné vítězství pro Kallia
01.04.2008
 

Finský jezdec Mika Kallio byl v nedělním závodě třídy 250 ccm již spokojený se třetím místem, když mu najednou do klína spadlo vítězství.

25-letý Fin byl schopen prakticky celý závod úspěšně bránit své třetí místo a když se v posledním kole již zdálo, že ho nakonec uhájí až na cílovou čáru, přišel šťastný bůžek na návštěvu ke Kallium a daroval jim vítězství ve španělském Jerezu. Vedoucí dvojice v podobě Itala Simoncelliho a Španěla Bautisty totiž v posledním kole, po vzájemném kontaktu, havarovala a darovala tak příjemné vítězství třetímu jezdci v dosavadním pořadí závodu.

 

„Měl jsem dobrý start a šel jsem do vedení,“ říkal Kallio po závodě třídy 250 ccm. „Ovšem prakticky okamžitě mi přestala fungovat zadní pneumatika, která ztratila přilnavost. I když jsme na motorce neudělali žádné změny, vypadala úplně jinak než včera nebo ráno ve warm upu. Tuhle gumu jsme si již také vyzkoušeli v tréninku a fungovala. Viděl jsem, že není způsob jak se těch dvou udržet a tak jsem se věnoval vlastnímu závodu, kde jsem bránil své třetí místo. Když jsem bojoval s Tomem Lüthim, tak nás dojelo několik lidí a vše začalo nanovo. V posledním kole jsem najednou viděl mraky prachu a Bautista se Simoncellim nikde. Věděl jsem, že to bylo šťastné vítězství. Sice to není jako když si ho musíš vybojovat, ale mám z něj stejně radost. Vítězství věnuji mé šestiměsíční dceři, která sice během tatínkova úspěchu spala, ale která je tady ve Španělsku.“

 

Další články sekce