KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Statistiky před GP Německa

Tisková zpráva Dorna / Foto: Fiat Yamaha
Statistiky před GP Německa
10.07.2008
 

Tradiční ohlédnutí do jezdeckých statistik před závodem MotoGP, tentokrát před německou Grand Prix na Sachsenringu.

·         Od návratu Grand Prix na okruh Sachsenring v roce 1998, vyhráli jezdci na motocyklech Honda celkem šestkrát, Yamaha zaznamenala tři vítězství a Suzuki jedno.·         Colin Edwards dokončil minulý závod na okruhu Assen na třetí pozici, bylo to letos poprvé, kdy neměla továrna Yamaha svého jezdce mezi prvními dvěma v cíli závodu MotoGP.

·         Daniel Pedrosa v posledních čtyřech letech dokázal v Německu třikrát zvítězit. V roce 2004 a 2005 to bylo v závodě třídy 250 ccm, v roce 2007 v závodě MotoGP.

·         Valentino Rossi vyhrál na okruhu Sachsenring čtyřikrát. V roce 1999 ve třídě 250 ccm, v roce 2002 ve třídě MotoGP s Hondou a v letech 2005, 2006 s Yamahou. Sachsenring je jedním z pěti okruhů, kde Rossi zatím nevyhrál kvalifikaci třídy MotoGP. Dalšími okruhy z aktuálního kalendáře jsou Laguna Seca, Motegi, Misano a Indianapolis, kde se letos pojede vůbec poprvé.

·         Casey Stoner nemohl v roce 2006 nastoupit do závodu MotoGP na okruhu Sachsenring po havárii v ranním Warm Upu. Po vítězství v kvalifikaci skončil vloni pátý poté, co ztratil přilnavost pneumatik. Byl to společně s Jerezem jeho nejhorší loňský výsledek za suchého počasí.

·         Loris Capirossi získal loňským druhým místem nejlepší výsledek v historii okruhu pro továrnu Ducati.

·         Jediným pódiem ze Sachsenringu je pro Jorge Lorenza třetí místo ze závodu dvěstěpadesátek v roce 2006.

·         Loňské čtvrté místo, které Colin Edwards dosáhl poté, co startoval až ze 13. pozice, je jeho nejlepším výsledkem na tomto okruhu. Colin Edwards v současnosti disponuje nejlepší formou jeho MotoGP kariéry.

·         Pouze okruh Sachsenring a Misano jsou dvě místa, kde Andrea Dovizioso ještě nebyl na pódiu. Nejlepším výsledkem na Sachsenringu je pro Doviziosa 4. místo.

·         Nicky Hayden získal nejvíce pódií právě na okruhu Sachsenring, kde byl mezi prvními třemi v posledních čtyřech letech. Loňské třetí místo dosáhl po 14. kvalifikační pozici.

·         Shinya Nakano byl na Sachsenringu v roce 2001 třetí, bylo to jeho první pódium v nejprestižnější třídě. Jeho 8. místo v Assenu bylo jeho nejlepším výsledkem od závodu ve Valencii v roce 2006.

·         Loris Capirossi skončil vloni druhý a tím získal dosavadní nejlepší výsledek pro Bridgestone na okruhu Sachsenring.

·         Toni Elias nestartoval vloni v Německu poté, co se zranil v Assenu.

·         Marco Melandri na Sachsenringu vyhrál závod třídy 125 ccm a dvakrát závod třídy 250 ccm, včetně jeho prvního vítězství ve čtvrtlitrech v roce 2001. Melandri byl také v MotoGP druhý za Rossim v památné bitvě roku 2006, kdy vznikl nejtěsnější výsledek mezi prvními čtyřmi jezdci v cíli.

·         Skvělý záznam má ze Sachsenringu Alex de Angelis, který zde v posledních šesti letech byl vždy na pódiu. V roce 2002 a 2003 ve třídě 125 ccm a poslední čtyři roky ve třídě 250 ccm. Pouze Valentino Rossi má z nového okruhu více pódií.

·         Randy de Puniet nedokončil v Německu ještě ani jeden závod třídy MotoGP, když v posledních dvou letech vždy skončil pro poruchu motocyklu.

 

 


Další články sekce