KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stefan Nebel testovacím jezdcem superbiku KTM

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / G. Freeman
Stefan Nebel testovacím jezdcem superbiku KTM
25.01.2008
 

Továrna KTM vloni oficiálně představila svůj nový superbike KTM RC8, nyní k němu přiřadila i testovacího jezdce.

Jeden z největších německých talentů pro třídu superbike byl dnes oficiálně představen jako testovací jezdec továrny KTM. Cílem jeho zaměření bude samozřejmě superbikový motocykl KTM RC8, jenž by měl být v brzké době nasazen do nejprestižnějších šampionátů superbikové kategorie.

 

Stefan Nebel se narodil v roce 1981. Působivé výsledky získal v domácím šampionátu IDM Superbike, který v letech 2003 a 2005 vyhrál. V roce 2005 také nastoupil do závodu prestižního FIM Superstock 1000 Cupu ve francouzském Magny Cours, kde vyhrál kvalifikaci a poté byl v závodě třetí. V letech 2006 a 2007 skončil na páté pozici v IDM SBK. Vedle výborných výsledků v Mistrovství světa Endurance na okruzích Le Mans, Oschersleben a Suzuka, se v roce 2006 posadil do sedla motocyklu MotoGP, který krátce testoval. Továrna KTM si je jistá, že Stefan Nebel bude pravým řešením pro nadcházející testy motocyklu KTM RC8, které mají tento stroj připravit na úspěšný vstup na závodní dráhu.

 

V roce 2008 uvidíme dva stroje této značky v již zmíněném FIM Superstock 1000 Cupu, kde je ve stockovém provedení představí Rakušan Rene Mähr a Fin Pauli Pekkenen (Team KTM Mähr Superstock).

 

 

Další články sekce