KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Štěstí v neštěstí měl Michal Filla na Sachsenringu

Tisková zpráva Havrda-Brož racing teamu
Štěstí v neštěstí měl Michal Filla na Sachsenringu
24.06.2008
 

Havrda - Brož racing tým se o uplynulém víkendu zúčastnil dalšího závodu prestižního mistrovství Německa na známé trati Sachsenring. V pátek byly na programu tři volné tréninky, ve kterých se měl Michal seznámit s tratí a pokusit se najít dobré nastavení do sobotních kvalifikací. Bohužel se po pár kolech projevil technický problém na motoru, který vyřadil HBRT z dalšího testování.

V sobotu bylo vše opraveno a Michal obsadil v nabité konkurenci po problémech s pneumatikou 20.místo. Oproti ostatním víkendům německého mistrovství byl do programu na Sachsenringu zařazen pouze jeden závod třídy Supersport. Michalovi se start do závodu sice podařil, ale v první zatáčce doplatil na chybu jednoho ze svých soupeřů, který před ním upadl a zablokoval mu cestu. Z první zatáčky tak Michal odjížděl s velkou ztrátou jako poslední. Po stíhací jízdě se dostal na bodované pozice a rychle se blížil k dalším soupeřům, ale 3 kola před koncem najel ve vysoké rychlosti a plném náklonu na olejovou stopu. Následoval velký pád, Michal Filla zůstal naštěstí nezraněn, ale motocykl byl zcela zdemolován.

 

Dalším závodem Havrda Borž racing týmu je již o tomto víkendu Alpe Adria cup a MČR na Masarykově okruhu v Brně. Jiří Brož bude startovat ve dvou třídách a to Supersport a Stock 600. Jiří Klejch bude bojovat ve třídě 125 Sportproduction. Bohužel se po havárii v Německu nebude moci zúčastnit Michal Filla.

 

Michal Filla o závodě na Sachsenringu:

„Víkend začal a skončil velmi podobně – hodně špatně. V pátek jsme najeli jen velmi málo kol a tak to v sobotu nebylo jednoduché. Když se k tomu přidalo ještě proměnlivé počasí, bylo z toho jen 20. místo na roštu. V závodě jsem bohužel zůstal viset v první zatáčce, kde mě zablokoval padající motocykl soupeře. Od té doby jsem se prokousával polem jezdců a dokázal zajíždět docela rychlá a vyrovnaná kola. Bohužel jsem tři kola před cílem najel na olejový pruh a uklouzlo mi přední kolo. Byla to moje chyba, netrefil jsem nájezd úplně ideálně. Mě se naštěstí nic nestalo, ale motocykl je hodně zničený. Chtěl bych poděkovat celému týmu, který i přes páteční problémy připravil na neděli výborný motocykl. Tento pád zapříčinil stop na závod v Brně a možná i na několik dalších závodů. Vše záleží na tom, jak moc bude oprava motocyklu finančně náročná.“

 

Další články sekce