KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Steve Bonsey bez týmu a motorky

Text: Jiří Mikšík, Foto: web Steva Bonseye
07.04.2009
 

Americký talent Steve Bonsey, nominovaný týmem Aprilia Madrid s motocyklem Aprilia RSW do kubatury 250 ccm, je nejen bez motorky, ale i bez týmu.

Kaliforňan Steve Bonsey, kterého do světa Grand Prix přivedl jeho objevitel Kenny Roberts sr., hledá tým na letošní rok. Jeho avizovaná stáj Aprilia Madrid (jako týmový spolujezdec byl nahlášen defacto neznámý Aitor Rodriguez) se sice nechala "vidět" při zimních testech, ale v podstatě se to ukázalo jako "domek na kuřích nožkách".

Tento tým patří jisté paní Dianě Zschoch, a ta ještě v zimě dost arogantně odpovídala na dotazy, že: "Vše jsou pouze pomluvy, tým je zajištěn a pojede Grand Prix".<br><br>Pravdou ale je, že původně nahlášený Hector Faubel velmi rychle "poznal mapu" a uchýlil se raději do Thajska a pojede polotovární Hondu jako týmový spolujezdec Wilairota.

To stejně velmi rychle prokoukl i další španělský jezdec Joan Olivé a odešel - lépe řečeno vrátil se - k Derbi a stopětadvacítkám.

Ovšem německá blondýnka Zschoch si byla i nadále velmi jistá a tvrdila, že:"Mám k dispozici nejen motorky - od zástupce Aprilie v Madridu, ale i německého sponzora".

A tak ačkoliv tým byl ještě viděn na testech v lednu a v únoru, tak v březnu už byly plány tohoto týmu poněkud jiné: "Pojedeme s Aitorem Rodriguezem evropské závody Grand Prix", říkala dále dáma, která mezitím údajně odkoupila infrastrukturu a kamion od týmu "Yamaha Indonesia", respektive od rodiny vloni nešťastně zesnulého Dietera Stapperta. A mělo se to vše zaplatit ve čtyřech částkách !

Když se však tým neobjevil fyzicky ani na testech v Estorilu a místo toho byl 19-ti letý Bonsey poslán na závody Supermota, tak došla trpělivost i sdružení IRTA a Bonsey a Rodriguez byli ze startovní listiny kubatury 250 ccm na rok 2009 definitivně vyškrtnuti. 

Perfektně španělsky mluvící dáma z Německa, která angažovala jako týmového šéfa Manuela Burilla (dříve tým Sita Ponse) nemá nyní ve světě Grand Prix tu nejlepší pověst, ba naopak. Vždyť několik měsíců udržovala ve lži jak IRTA, tak média, tak také mnoho obchodních partnerů, jezdce a také personál. A nebylo to poprvé, už vloni měl startovat její vlastní tým se stejným jezdcem - Steve Bonsey - ve třídě do 125 ccm, ani tento její "plán" se ale neuskutečnil. 

A tak Steve Bonsey musí čekat, zde se přece jen nějaké to místečko v nižších třídách během sezóny neuvolní...!    


Další články sekce