KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stewart na čele MS / AMA Superscross

Tisková zpráva Yamaha
Stewart na čele MS / AMA Superscross
17.02.2009
 

James Bubba Stewart se po šestém vítězství v řadě dostal na čelo průběžné klasifikace supercrossového šampionátu.

V prvním závodě letošní sezony James Stewart havaroval a cíl neviděl, jeho ztráta na vedoucího jezdce činila 23 bodů. Ovšem přišlo šest vítězných závodů v řadě a černý Američan je zpět, je na vedoucím místě průběžné klasifikace společného světového šampionátu a amerického národního mistrovství v supercrossu.

Poslední vítězství, své celkově 31., si Stewart připsal v sobotu večer v kalifornském San Diegu, kde triumfoval opět před obhájcem celkového pořadí Chadem Reedem. Továrna Yamaha tak prozatím vyhrála všech sedm letošních závodů a pokud se jí podaří zvítězit i v následujícím závodě v Atlantě, vyrovná tak svůj rekord v počtu vítězství v jedné řadě, který dosáhla v roce 2000.

„Myslím si, že po nedokončeném závodě v Anaheimu si mnoho lidí myslelo, že nemůžeme z Kalifornie na východní pobřeží odjíždět na čele šampionátu, ale tohle je ukázka fungování mého týmu a jeho každotýdenní tvrdé práce,“ říkal po vítězství v San Diegu James Stewart. „Všichni pracovali na maximum a tím mne nutili jezdit na hranici. Cítím se v týmu opravdu skvěle. San Diego bylo těžké, dráha byla hodně tvrdá a kluzká. Měl jsem štěstí, ale naše motorka na této dráze jela skvěle. Nemohu se dočkat závodění v Atlantě.“


Další články sekce