KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stewartův těžký večer

Tisková zpráva Yamaha Racing
Stewartův těžký večer
07.01.2009
 

Po vítězství v US Open v Las Vegas a po vítězství v supercrossu v pařížské Bercy, přišlo zklamání na úvod americké série.

Dramatický závod prožil na úvod společného Mistrovství světa a šampionátu  AMA v supercrossu James Stewart. Jeden z nejnadanějších motokrosařů této planety nejprve získal holeshot před zraky 42309 diváků, kteří se sešli na Angel Stadium v kalifornském Anaheimu. Pote sice podlehl v souboji s obhájcem světové koruny Chadem Reedem, ale v sedmém kole se vrátil zpět na první místo. Tam však černý Američan nevydržel dlouho, chyba při řazení ho stála nejen vedoucí pozici, ale i dobré umístění v prvním dílu sedmnáctikolového šampionátu.

„Získal jsem holeshot, ale musel jsem nechat Reeda jít na vedoucí místo,“ vzpomíná na sobotní závod 23 roků starý James Stewart. „Nejelo se mi moc pohodlně, udělal jsem na začátku závodu několik chyb. On mě předjel a začal mi odjíždět. Já postupně získal můj rytmus a dokázal se ho tak udržet. Pak najednou něco udělal a já ho naráz dojel a předjel. Pak jsem přijel do té zatáčky a špatně zařadil. Jen vím, že jsem se pokusil znova přeřadit, ale stejně jako v Torontu 2006 jsem upadl a pak jen pocítil další náraz zezadu. Sestřelil mě další jezdec a já pak již nemohl dál pokračovat.“


Další články sekce