KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stiggy Racing končí, ale Stigefelt pokračuje

Foto: Petr Štola
Stiggy Racing končí, ale Stigefelt pokračuje
14.12.2009
 

Tým Stiggy Racing potvrdil, že končí ve své závodní činností, jeho majitel ale ze světa WSBK neodchází.

Tým Stiggy Honda oznámil, že po pěti letech své činnosti končí své aktivity v obou sériích, které v letošním roce absolvoval, tedy jak v Mistrovství světa Superbike, tak i v Mistrovství světa Supersport.

Tým Stiggy Racing založil po svém odchodu z Grand Prix švédský závodník Johan Stigefelt, který krok po kroku zlepšoval své manažerské schopnosti a tím i růst týmu. Vrchol dosáhl v roce 2008, kdy jeho jezdec Joshua Brookes skončil v Mistrovství světa Supersport na celkovém 3. místě. Jako tým s částečnou podporou továrny Honda vstoupil Stiggy Racing v roce 2009 i do superbikového šampionátu, kde si skvěle vedl jeho britský jezdec Leon Haslam. Ten vybojoval celkem čtyři umístění na pódiu a konečné 6. místo, které bylo nejlepší pozicí privátního jezdce. Navíc Stiggy Racing v silné konkurenci továrních formací vybojoval i 5. místo mezi týmy.

Bohužel špatné finanční podmínky a neustále se zvyšující náklady na závodění v Mistrovství světa, vedly k tomu, že tento tým ohlásil konec své činnosti.

Ihned po oznámení ukončení činnosti prezentoval německý internetový portál časopisu MSA informaci, ve které píše, že Johan Stigefelt z WSBK neodchází. Dle v poledne zveřejněného článku se stane Stiggy technickým ředitelem týmu Reitwagen Motorsport, který v roce 2010 nasadí to WSBK privátní stroj BMW a jezdce Rolanda Resche. Společně se Stiggefeltem vstupuje do tohoto týmu i Australan Peter Goddard, který již působil v týmu Stiggy Racing. V privátním týmu BMW bude mít Goddard na starosti podvozek stroje.

A co na otázku druhého jezdce říká samotný Roland Resch? „Jedná se s mnoha jezdci. Slyšel jsem, že i s Tamadou a Hopkinsem, ale pokud vím, tak žádné smlouvy s nimi nejsou podepsané.“Další články sekce