KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Šumavské bahno aneb terénní orientační maratón Šumavou

www.atvamoto.cz
Šumavské bahno aneb terénní orientační maratón Šumavou
24.02.2009
 

Zveme všechny enduráře a motokrosaře na akci Šumavské bahno, která je vymyšlená a připravená speciálně na míru terénním a cestovním enduro motorkám.

Jedná se o netradičně pojatý sraz příznivců enduro strojů spojeného s orientačním motomaratónem.

Jsme příznivci pěkného svezení, přiměřené kalby a zajímavého doprovodného programu. V předhůří Šumavy jsme pro Vás připravili mimořádně zajímavé terény pro svezení a zabahnění, příjemné zázemí a pestrý doprovodný program.

Termín:

  • 13. – 15. 3. 2009
Lokalizace akce:
  • předhůří Šumavy s centrem pod největší hradní zříceninou v Čechách, pod hradem Rabí v hotelu Atawa
Obtížnost terénů:
  • silnice lokálního významu, polní cesty různé kvality, vše sjízdné i ve dvou v sedle cestovního endura, doporučujeme zvolit zubatější obutí, obtížnost je volitelná individuálně

Program:

1. den, příjezd a posezení
Příjezd někdy do večera, ubytování v hotelu nebo ve vlastních stanech na louce u hotelu. Grilování, oheň, kalba a muzika kytaro-harmoniko samo zpěvného charakteru. Intenzita dle vlastního uvážení. V případě nepříznivého počasí akce v hotelu nebo pod stanem.

2. den orientační maratón, pití, koncert
Po důkladné detoxikaci a rozpravě obdrží účastníci zadání orientačního maratónu. Závod se jede ve vymezeném čase 6 hod. První startuje v 11:00, poslední nejpozději ve 13:00. Účastníci mají za úkol navštívit vybrané kontroly. Ty jsou určené popisem se souřadnicemi nebo popisem a zákresem v mapě. Účastníci je navštěvují v pořadí dle vlastní úvahy. Na kontrolním bodu vždy po jeho nalezení zapisuje určený kód jako důkaz jeho navštívení. Trasa je vedena po silnicích a šotolinových cestách Šumavy a předhůří Šumavy. Na trase jsou zasazeny dvě povinné tzv. časové kontroly spojené s občerstvením a doprovodným programem. Povinností účastníku je tyto kontroly navštívit pouze v určeném časovém rozmezí. O pořadí rozhoduje počet navštívených kontrol a splnění úkolů v rámci doprovodného programu. Na trase je zajištěn pořadatelský sběrný kukavůz. Po příjezdu a odhmyzení následuje koncert na uzavřeném hotelovém dvoře. Venkovní grilování, venkovní výčep… V případě nepříznivého počasí akce v hotelu nebo pod stanem.

3. den „Hrad
Snídaně. Možnost prohlídky největší hradní zříceniny, hradu Rabí. Odjezd.

Ubytování:
Hotel Atawa, nebo stany.
Cena ubytování v hotelu Atawa je 300,-. Cena zahrnuje ubytování pro jednu osobu/noc včetně snídaně. Cena za stan/noc 100,- cena zahrnuje ubytování ve vlastním stanu. Snídani je možné dokoupit za 50,-/osoba.
Hotel je vybaven bazénem a saunou (není součástí ceny), k dispozic jsou uzavřený dvůr a uzavíratelné parkoviště, stany jsou možné postavit přímo v areálu hotelu. Hotel spravuje také naše společnost, takže můžete počítat s maximálním servisem.

Více informací o hotelu na www.hotelatawa.cz

Ubytování na hotelu doporučujeme rezervovat předem, kontakt - pan Maroušek - 731 446 055.

Startovné:
250,-/stroj. V ceně je oběd na stanovišti časové kontroly v rámci maratónu, mapy a podklady pro maratón, večerní koncert, parkování strojů na uzavřeném dvoře po celou dobu pobytu.

(podmínkou je technický a řidičský průkaz:-)

Více informací
- www.atvAmoto.cz
- Jaroslav Staněk - 731 446 079


Další články sekce