KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

SUPERMOTO bouře na žitném ostrově

Text/ Foto:P.Zeman
SUPERMOTO bouře na žitném ostrově
30.06.2009
 

Zajímavý víkend zažili nejen čeští účastníci mezinárodního mistrovství Slovenska SUPERMOTO.

V Dunajské Stredě se konal o víkendu další díl seriálu společného mistrovství Slovenska a Maďarska. Samozřejmě, že nechyběli čeští závodníci, kterým je vlastní mistrák málo.
Sobota připomínala turecké lázně, ze všech teklo jako v sauně a každou chvilku hrozila děsivá bouřka, ale nic nespadlo. Pořadatelé trošku změnili trať, což bylo vítané. Terén lehce prodloužili a asfaltová část dostala místo levé rychlé zatáčky dva vracáky.

Sobotní pařák v neděli vystřídal vytrvalý déšť. Po chvilce byl terén nesjízdný, a tak se jelo celou neděli bez terénu. Hustě pršelo všem v první rozjížďce, druhá rozjížďka se jela na schnoucí trati, přesto většina závodníků nechala mokré pneumatiky.

V kategorii OPEN zvítězil Lukáš Ducháček, druhý na bednu vyskočil Lukáš Snížek a třetí místo patřilo Petrovi Šmídovi. Jan Zeman měl tak trochu smůlu, v prvním závodě byl sestřelen z pátého místa a v druhém se nepovedl start. Během závodu stačil předjet asi tak desetkrát, ale stačilo to jen na šestou příčku.

V PRESTIGE zvítězil Tomáš Trávníček následován Jiřím Bočkem a Maďarem Gyorgy Kokeniesy. Byli to moc pěkné závody, rozhodně se bylo na co koukat.
Teď se měsíc nejede nikde nic, a tak se všichni už těší na Českou Lípu 2.8.2009.    

Další články sekce