KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

SUPERMOTO OLYMPIA 2009

Text: Foto: Petr Zeman
SUPERMOTO  OLYMPIA 2009
24.09.2009
 

OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW 2009

Osiřelé parkoviště a točna městského autobusu u nákupního centra Olympia v Brně se jak mávnutím kouzelného proutku změnilo v závodní dráhu. Tak se to zdálo nám, ovšem pořadatelé se na tom pěkně nadřeli. Připravili však zajímavou trať jak pro samotné jezdce, tak i pro diváky. Už v pátek odpoledne najížděli do připraveného depa někteří nedočkavci. Většina závodníků se na tento závod – show opravdu hodně těšila. Atmosféra takového závodu je u nás naprosto unikátní.
Nikde se nezávodí s takovou obrovskou diváckou kulisou. Tratě tohoto typu nejsou tak bezpečné jako tratě speciální, ale marné je nabádání ke klidu a opatrné jízdě. Adrenalin, spousta diváků jezdce bičuje a žene dopředu. Rukojeť plynu zaražená na dorážce, brutální náklony motorky i jezdce, divákům se tajil dech. Povzbuzovali a fandili strženi atmosférou.
Prostě parádní závody! Bohužel  přišel nešťastný pád našeho kamaráda, závodníka a bezvadného klučiny Lukáše Šembery, kterého jistě všichni znáte ze závodů mistrovství světa. Najednou si všichni uvědomili jak lehce jsme zranitelní. Od té chvíle se nadšení ze závodu střídalo s pocitem úzkosti.
Před námi však byli semifinálové jízdy a večerní finále ! Diváků neustále přibývalo, courali se depem, prohlíželi si závodní motorky a s obdivem koukali na jezdce, které je řídí.
Na slavnostní představení jezdců před odpoledním blokem šla většina zúčastněných pěšky a jen někteří se vezli hodně dlouhou limuzínou. Ty si vzal pak na paškál  Honza Kvasnička. Dával jim pěkně zabrat, všechny bavil svými nečekanými výroky až maminky nestačili dětem zakrývat uši! Závody komentoval stejně jak závodil, perfektně ! Představení na večerní blok už probíhalo na motocyklech a to těsně před startem do závodu. Noční závody byly strhující. Jiskry létali od stupaček, rozžhavené brzdové kotouče zářily do tmy. Trať byla úzká, takže předjíždění nebylo snadné. Dost záleželo na startu, proto byla velká tlačenice hned v první zatáčce. Závody byly plné zvratů i pádů. Někomu štěstí přálo, někomu prostě ne !
Nakonec kombinací závodnického umění a štěstí  zvítězil  Radim Vavřík, druhé místo patřilo Jirkovi Bočkovi a třetí byl mladičký Petr Záruba.
Tento závod zůstane všem hodně dlouho v paměti a to ať ve smyslu pozitivním či negativním.Gratulace patří všem zúčastněným závodníkům za vynikající sportovní výkony: Dík patří divákům, kteří je přišli v hojném počtu podpořit. Lukášovi přejeme brzké uzdravení !!

Další články sekce