KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Supersportový tým Yamahy testoval v Assenu

Tisková zpráva Yamaha Racing
Supersportový tým Yamahy testoval v Assenu
18.04.2008
 

Dvoudenní test absolvoval tým Yamaha World SSP na okruhu Van Drentte v holandském Assenu, kde se bude příští týden konat čtvrtý závod Mistrovství světa Supersport.

První den tohoto testu se konal již minulý čtvrtek, druhý poté proběhl včera. Tovární tým se během tohoto testování soustředil na nastavení jejich motocyklů a na test nových pneumatik Pirelli. Fabien Foret, který si v Assenu již vítězství vyzkoušel, ale i s Yamahou mnoho let spjatý Broc Parkes, doufají, že jim tento test pomůže při následujícím závodě, který právě na tomto okruhu za pár dní proběhne.  Za suchých, ale chladných podmínek, byl tým schopen pracovat na několika technických aktualizacích YZF R6, pracovalo se na převodech pro okruh Assen, ale také se testovaly starty závodů, po kterých se analyzovala práce spojky. Závěr práce patřil nastavení pérování a zlepšení stability stroje.

 

Wilco Zeelenberg (manažer týmu):

“Jsme rádi, že jsme zde tyto dva dny mohli testovat. Určitě se tyto testy ukázaly jako dobrá příprava pro nadcházející závod, ale i pro další závody v šampionátu. Podařilo se nám shromáždit mnoho údajů z testování nových dílů. Hodně těchto dílů se ukázalo jako krokem vpřed. Trochu nás mrzí, že bylo tak chladno, ale je zde šance, že i příští týden nebude lepší počasí. Naše testovací časy jsou velmi působivé, jsou asi o sekundu rychlejší než naše časy z loňského závodu. Myslím si, že je to důkazem toho, že se nám podařilo významně zlepšit základní nastavení. Doufám, že to zvětší výhodu nad naší konkurencí.“

 

Další články sekce