KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki připravená na Teutschenthal

Tisková zpráva Suzuki Racing
Suzuki připravená na Teutschenthal
19.06.2009
 

Devátý závod motokrosového Grand Prix se odehraje na německé trati u Teutschenthalu.

Nedaleko našich hranic se o víkendu odehraje další ze závodů motokrosového šampionátu elitních kategorií MX1 a MX2. Nedaleko východoněmeckého Halle se sejde elita k devátému závodu sezony. Mezi protagonisty nejprestižnější motokrosové třídy MX1 bude i jezdec belgického Teka Suzuki World MX1 Teamu Ken de Dycker. 24 roků starý jezdec je připraven na boj s nejlepšími, což potvrdil vítězstvím v závodě svého domácího šampionátu v belgickém Kesteru, které vybojoval minulou neděli.

„Čeká nás několik těžkých týdnů, během následujících tří závodů lze hodně bodů ztratit nebo hodně získat,“ říká belgický jezdec. „Musíme jezdit stabilně a doufat, že nás v Německu opustí smůla. Dráha v Teutschenthalu je klasickou tratí, ale je tam celkem málo skoků. Moc se mi tam nedaří v sobotu, kdy je to ještě rychlé a bez vyjetých kolejí a hrbolů. Po několikerém kropení je to v neděli obvykle lepší. Doufám, že se nám zadaří.“

Ihned po MX GP Německa se tým přesune do lotyšského Kegums, kde absolvuje historicky první Grand Prix této země. Dlouhý trip zakončí další týden při Grand Prix Švédska v Uddevalle. Celou tuto cestu absolvuje tovární tým japonské Suzuki stále ještě bez zraněného Steve Ramona, jenž by se měl k závodům vrátit až při své domácí Grand Prix v belgickém Lommelu (2. srpna).


Další články sekce