KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki s Ramonem a Desallem

Tisková zpráva TEKA Suzuki WMX Teamu
Suzuki s Ramonem a Desallem
30.09.2009
 

Tovární tým TEKA Suzuki WMX potvrdil to, o čem se již delší dobu šuškalo, a sice že v roce 2010 přivítá ke Steve Ramonovi Clementa Desalleho.

Nový šampión Belgie Clement Desalle opustil na konci letošní sezony Hondu a včera podepsal novou smlouvu s továrním týmem Suzuki, ve kterém nahradil k Yamaze odcházejícího Kena de Dyckera. Dvacetiletý Belgičan pojede poprvé v kariéře s plně továrním materiálem (na začátku světové kariéry však již se Suzuki jezdil jako rezervní jezdec), zatímco jeho týmový kolega Steve Ramon se na prahu sezony 2010 postaví již před svou pátou sezonu v týmu TEKA Suzuki WMX.

„Toto bude poprvé, co pojedu jako tovární jezdec, ale nechci měnit můj přístup nebo filozofii,“ říká Clement Desalle o svém novém angažmá. „Budu dělat nejlépe co umím. Těším se na tuhle práci. Chtěl jsem se v Mistrovství světa každým rokem zlepšovat a nyní jsem se dostal na svůj vrchol. Nebylo lehké dostat se až sem. Je přede mnou další cesta, doufám, že v roce 2010 získáme dobrý výsledek.“

Problémový rok prožil Steve Ramon, který již ve čtvrtém závodě sezony havaroval a zranil se. Následovala pauza, jež ho nepustila k polovině závodům roku 2009. Nyní se Mistr světa MX1 z roku 2007 těší plnému zdraví a připravuje se na další světovou sezonu.

„Jsem šťastný, že můžu v týmu zůstat další rok,“ říká Steve Ramon. „Je to profesionální tým, který již znám dlouho. Dobře pracuje s nastavením, což mi vyhovuje. Motorka mi sedí a s trochou zimního testování si jsem jistý, že v roce 2010 budeme bojovat o titul.“


Další články sekce