KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki skončila na Phillip Islandu

Tisková zpráva Rizla Suzuki MotoGP
Suzuki skončila na Phillip Islandu
01.02.2008
 

Na jedné z nejtěžších tratí Mistrovství světa silničních motocyklů dokončil třídenní test i tovární tým Rizla Suzuki MotoGP.

Při předchozích návštěvách australského okruhu Phillip Island měla vždy továrny Suzuki problémy s jejich motocykly MotoGP. Po třídenní testu, který v Austrálii dnes skončil, se zdá, že některé problémy byly vyřešené, a že jezdci při svém dalším návratu na tuto dráhu, který bude až na konci sezóny 2008, kdy se zde jede Grand Prix Austrálie, budou mít kvalitně připravené motocykly GSV-R.

Chris Vermeulen dnes testoval kvalifikační pneumatiky, se kterými dosáhl na šestý čas, Loris Capirossi dnes chtěl absolvovat závodní simulaci, kterou také začal. Pak však na okruhu havaroval jeden z jezdců a trať byla uzavřená. Capirossi proto svou dnešní simulaci závodu nedokončil.

 

Tým Rizla Suzuki se nyní vrací zpět do Evropy. Další test proběhne až v rámci oficiálního IRTA testování, které mimo jiné představí také zvláštní televizní test o automobil BMW. Bude to také testování, které poprvé představí zbarvení motocyklů pro rok 2008.

 

Chris Vermeulen (73 kol; nejlepší čas 1:30,216):

„Dnes jsme udělali na motocyklu nějaké nadějné úpravy, ale stále máme ještě zde na Phillip Islandu co dělat. Určitě to bude dráha, která nás bude strašit. Během těchto tří dnů jsme testovali mnoho věcí a zkoušeli mnoho různých nastavení. Určitě jsme našli něco, co by nám mělo pomoci. Naše časy byly rychlejší, než když jsme zde byli v listopadu. Takže je to určitě posun vpřed. Zkoušel jsem nějaké kvalifikační pneumatiky a ty byly pro mě osobně dobré. Nyní se vracíme k dalšímu testování do Španělska, kde chceme ještě odstranit nějaké problémy. Zde na Phillip Islandu to bylo obtížné, ale zlepšení, kterého jsme zde dosáhli, nám jistě pomůže při našem návratu na tuto dráhu.“

 

Loris Capirossi (75 kol; nejlepší čas 1:31,508):

„Měl jsem obtížný den, trochu jsem musel bojovat. Téměř jsem dokončil simulaci závodu, ale bohužel jsem byl zastaven červeným praporem. Nedokončil jsem tak to, co jsem měl naplánované. Máme docela dost práce, kterou musíme pro Phillip Island udělat. Rád bych byl výše ve výsledkové listině, protože si myslím, že tohle není správný obraz té složité práce, kterou tým tento týden odvedl. Testovali jsme mnoho nových dílů dovezených z Japonska, některé pracovali jen trochu, ale některé naopak velmi dobře. Nyní jedeme do Evropy a já si jsem jist, že po tomto testu, tam budeme ještě rychlejší.“

 

 

Další články sekce