KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sven Breugelmans do čela celkového pořadí MX3

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / R. Verhagen
Sven Breugelmans do čela celkového pořadí MX3
15.07.2008
 

Sice nedokázal Sven Breugelmans na své oblíbené dráze ve Slovinsku zopakovat loňské vítězství, přesto odjížděl spokojený poté, co se dostal do čela celkové klasifikace světového šampionátu motokrosové třídy MX3.

Skvělý start do obou závodů mistrovství světa třídy MX3 předvedl na trati Orehova Ves ve Slovinsku belgický jezdec Sven Breugelmans. Přestože nedokázal jezdec týmu JM Racing proměnit ani holeshot ve druhé jízdě v konečné pódium, odjížděl tovární jezdec rakouské KTM spokojen. V náročných podmínkách obtížné dráhy totiž dokázal získat daleko více bodů než vedoucí jezdec průběžné klasifikace této třídy Ital Beggi a na čele šampionátu ho tak vystřídat.

 

„V prvním závodě jsem měl hodně problémů s předjíždějícím Alvarem,“ říkal Breugelmans na adresu svého týmového kolegy Alvaro Lozana, jenž se ve Slovinsku vrátil do šampionátu po vyléčení svého zranění. „Znamenalo to, že jsem se nedokázal dostat do dobrého rytmu a to také dovolilo ostatním jezdcům, aby mne předjížděli. Pak mě předjel Kragelj v posledním kole, zatímco mě zdržoval na jediné suché stopě jezdec o kolo. Nakonec mě předjel těsně před cílovou čárou i Salvini. Za normálních okolností bych udělal vše proto, aby mě Kragelj a Salvini nedokázali předjet, ale věděl jsem, že Beggi je opět v maléru a tak jsem chtěl získat co možná nejvíc bodů a ne zbytečně havarovat a skončit s nulou.“

 

Další články sekce