KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Taddy Blazusiak vyhrál místo u KTM

Text: Petr Štola; Foto: KTM / B. Spoettel
Taddy Blazusiak vyhrál místo u KTM
17.01.2008
 

Polák Tadeusz Blazusiak vyhrál všechny tři části Rodeo-X Endurocross, který pořádal rakouský Linz a získal tak angažmá továrního jezdce KTM.

Vítěz Erzberg Rodea 2007, Polák Taddy Blazusiak, vyhrál všechny tři závody Rodeo-X Endurocross, což je endurová obdoba motokrosového Freestylu, a zajistil si tak pro letošní rok pozici továrního jezdce KTM. Vítězstvím před naplněnou halou v Linci ukázal Blazusiak jak skvěle zvládl přechod z Trialu na Enduro. S ohromnou lehkostí se Taddy dostával s motocyklem KTM přes žulové bloky, hromady pneumatik, kmeny stromů a dokonce i přes dřevěnou pyramidu.

 

„Je to jednoduché. Plyn se přidává na pravé straně řidítek a vše co musíte udělat je, otevřít ho až do doby, než si natlučete,“ komentoval způsob jak dosáhnout vítězství Tadeusz Blazusiak.

 

24 roků starý Polák vedle loňského vítězství v Erzberg Rodeu, které dosáhl na vypůjčeném stroji KTM, vyhrál také Enduro-cross v Las Vegas a získal druhé a páté místo v halových endurech v Mnichově a Barceloně. V roce 2008 se představí v britské Tough One Enduro, ale i v italském halovém Hell's Gate Enduro. Chybět samozřejmě nebude ani  při květnové obhajobě vítězství Austria's Iron Mountain v Erzberg Rodeu.

 

 

Další články sekce