KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 4. července do 10. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tadeusz Blazusiak propuštěn z nemocnice

Tisková zpráva KTM, foto: KTM / J. Edmunds
Tadeusz Blazusiak propuštěn z nemocnice
15.08.2008
 

Polský špičkový endurový jezdec, vítěz Erzenberg Rodea a tovární jezdec KTM v americkém národním šampionátu, se minulý týden vážně zranil.

Tadeus Blazusiak havaroval s motocyklem KTM při tréninku na další kolo národního šampionátu USA WORC, který se o minulém víkendu konal nedaleko města Olympia. Při pádu si populární Taddy Blazusiak zranil hlavu a zlomil několik kostí na tváři. Ihned byl převezen do nemocnice v Harborview v Seattlu, kde absolvoval čtyřhodinovou operaci hlavy, při níž mu byly zafixované zlomeniny na tváři. Lékaři nyní předpokládají, že následujících 6 – 8 týdnů bude Taddy nosit speciální bandáž a až poté se bude moci začít věnovat tvrdé rekonvalescenci. Důležité však je, že se operace i následné pooperační vyšetření obešlo bez komplikací a polský jezdec tak mohl včera odpoledne opustit nemocniční prostor.

„Byl to hrozný pád a já jsem šťastný, že jsem zůstal v relativním pořádku,“ říká jezdec továrny KTM, jenž se k další léčbě vypraví již příští týden do svého rodného Polska. „Vše mohlo dopadnou mnohem hůře. Jsem rád, že jsem měl v nemocnici podporu mé rodiny a lidí od KTM. Doufám, že se brzo vrátím na můj motocykl.“


Další články sekce