KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tak vypadá motocykl BMW S 1000 RR pro WSBK 2009

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
16.04.2008
 

Továrna BMW představila v Mnichově svůj superbikový motocykl pro mistrovství světa 2009. Pojede ho tým Alpha Technik. A tak se počet značek v seriálu WSBK rozroste na šest, přičemž se ještě hodně vážně hovoří o příchodu italské Aprilie, kde je testovacím jezdcem Němec Alex Hofmann.

Všechno ostatní jsou ale kachny. Tedy také to, že 5. října pojede tento motocykl BMW na divokou kartu v Le Mans. Není to možné z jednoho prostého důvodu, továrna BMW musí do konce ledna 2009 vyrobit 125 kusů tohoto motocyklu, aby se potom mohla zúčastnit mistrovského seriálu superbiků. Jediným zkušebním ostrým testem tedy bude 6-ti hodinový vytrvalecký závod 8. listopadu v Qataru.

A stejnou kachnou je zaručená informace magazínu Eurosport, že jezdcem bude Němec Max Neukirchner. Ten k tomuto problémů říká: "Nemám a neměl jsem žádné kontakty k BMW. Chci se totiž stát v roce 2009 mistrem světa superbiků na motocyklu Suzuki ve svém současném týmu Alstare Suzuki". 

A další kachnou je ta, že jezdcem bude Brazilec Alex Barros. Pravdou je, že stáj Alpha Technik nasadí do šampionátu dva motocykly, jeden v sedle se zkušeným pilotem a druhý s nějakým nadějným jezdcem. Ovšem Alex Barros je příliš drahý, v roce 2007 měl u týmu Pramac Ducati roční gáži 600 000 Euro a ta rozhodně není v rozpočtu tohoto týmu.


Další články sekce