KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Také Kenny Roberts přihlásil svůj tým

Text: Jiří Mikšík, Foto: Team Roberts
03.06.2009
 

Mezi 47 přihlášenými týmy do nové kubatury Moto2 je i tým Kennyho Robertse.

Kenny Roberts sr. se koncem roku 2007 stáhl ze světa MotoGP, když selhaly všechny pokusy se sponzory, ať už se jmenovali Las Vegas Casino či hotelový řetězec MGM.

Kromě týmu Kenny Robertse se přihlásilo dalších šest prominentních týmů z MotoGP a sice: Tech 3 Yamaha, Gresini Honda, LCR Honda, Pramac Ducati, Scot Honda a Grupo Francisco Hernando Ducati - všechny se dvěma jezdci.

A ještě dvě zajímavosti okolo této nové kubatury: Původně uvažovaný "Claiming rules" už neplatí, neboť nedává smysl, jelikož budou použity jednotné motory. Takže uvažovaná "dražba", že je možno po závodě koupit za 20 000 Euro vítězný motor, by byla pěkným nesmyslem.

A jak to bude s pneumatikami? Zatím to není vůbec jisté, ba naopak se uvažuje o "gumové válce" mezi Dunlopem a Michelinem. Ale měla by být dána maximální kvóta pro počet pneumatik. V návrhu je maximální počet na závodní víkend 16 kusů (9 nebo 10 předních a 7 nebo 6 zadních). Jen pro zajímavost, v současné době spotřebuje jezdec kalibru Marca Simoncelliho za víkend 20 slicků. A místo intermediálních jsou plánovány dva různé druhy mokrých pneumatik, z nich jeden bude pro osychající dráhu.

 

Další články sekce