KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Talmacsi a Aspar se definitivně rozešli

Text: Jiří Mikšík, Foto: Bancaja Aspar Team
27.05.2009
 

Dlouho očekávaná schůzka mezi Jorgem Martinezem a Gaborem Talmacsim nepřinesla žádné pozitivní řešení, naopak cesty obou dvou se definitivně rozešly.

Po schůzce se k současnému stavu vyjádřili obě zainteresované strany. "Tým Balatonring bude existovat i dále. V každém případě v něm pojede maďarský jezdec", řekl mimo jiné Jorge Aspar Martinez.

Ačkoliv se zdálo, že tím novým maďarským pilotem, který dostane tuto šanci do konce sezóny 2009, bude Alen Györfi, který vloni dostal dvě příležitosti jako jezdec s "wild card" a s motocyklem Honda týmu Motorcycle Competition Service jel na  Sachsenringu (18. místo) a v Misanu (do závodu se nekvalifikoval), tak tomu tak není, viz aktuální krátké zprávy.

Ex-mistr světa Gabor Talmacsi a jeho manažér Stefano Favero budou ovšem v Mugello při Grand Prix osobně přítomni.  "Za prvé se chce Gabor setkat se svými mechaniky a ještě jednou jim poděkovat a také celému týmu. Za druhé je Gabor vlastně trenérem mladého Francouze Johana Zarca, a chce mu několika tipy pomoci. A za třetí má Gabor pochopitelně naplánována některá jednání s různými týmy...!"

A co Dorna? Ta má pochopitelně velký zájem, aby se Talmacsi co nejdříve vrátil do světa Grand Prix. Je totiž osobností, která by neměla chybět při závodě Grand Prix Maďarska 2010. "Bude ovšem určitě trvat několik týdnů, než společně Dorna a IRTA a pochopitelně Gabor najdou nový tým pro maďarskho pilota", říká Talmacsiho manažér Stefano Favaro. 

 


Další články sekce