KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Talmacsi poprvé na Aprilii 250

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aspar Team
29.10.2008
 

V pondělí seděl ex-mistr světa stopětadvacítek Gabor Talmacsi poprvé na továrním motocyklu Aprilia o obsahu 250 ccm. Na novém motocyklu absolvoval celkem 58 kol a to nejrychlejší mělo hodnotu 1.38.472. Jen pro úplnost, Mika Kallio zajel v nedělním závodě své nejrychlejší kolo za 135890.

"Jsem hrdý na to, že jsem měl možnost jet motocykl o obsahu 250 ccm. Byl to výborný pocit, skoro jako bych vyhrál závod Grand Prix. Když jsem poprvé přidal plyn, tak to bylo jako splnění nějakého snu", neskrýval svou radost maďarský jezdec, který pojede sice sezónu 2009 pod Jorge Asparem Martinezem, ale v maďarském týmu MOL. Hlavní cíl dvoudenního testování - kvůli dešti nakonec jen jednodennímu - bylo seznámit se dokonale s motocyklem a najít základní setup. 

"Mluvil jsem před testováním s Asparem a on mi řekl, abych prostě vyjel ven z boxů a užíval si jízdu. A rozhodně jsem si neměl dělat žádné starosti s časy. Pochoptelně, že jsme ještě hodně vzdáleni od nějakého perfektního nastavení, ale já se nyní cítím už jistý na brzdách. Musím se nyní koncentrovat na rychlost projíždění zatáčkami a zrychlování", řekl po testu tovární jezdec Aprilie.

Další test bude následovat v Jerezu koncem listopadu.


Další články sekce