KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Team Cross 2R letos do světa ve třech

Text: Petr Štola; Foto: Cross2R.it
29.01.2008
 

Tým Cross 2R oznámil, že pro rok 2008 se vrátí k motocyklům značky Husqvarna, se kterými nastoupí do Mistrovství světa Supermoto.

Tým z italského Varese již na motocyklech Husqvarna v minulosti jezdil a připsal si s nimi nejeden úspěch. Mezi ty největší patří zisk titulu Mistra světa pro jezdce i výrobce, který tým Cross 2R pro Husqvarnu zajistil s Eddym Seelem (2003) a Geraldem Delepinem (2005).

 

Poté, co s Lorenzem Marianinim skončil tým v roce 2006 v šampionátu S1 až na čtrnáctém místě, rozhodl se opustit Husqvarnu a vyzkoušet štěstí s motocykly Honda. I když v roce 2007 brali Sylvain Bidart a Kevin Berthome dobré umístění (Bidart – 5. místo v S1 a Berthome – 6. místo v S1), přichází pro rok 2008 návrat na tradiční zbraň tohoto týmu – Husqvarnu.

 

Team Cross 2R uvedl na svých internetových stránkách www.cross2r.it, že do letošního šampionátu Mistrovství světa Supermoto S1 nasadí celkem tři jezdce. Již zmíněná dvojice Sylvain Bidart a Kevin Berthome pojedou vedle světové série i národní šampionáty Itálie a Francie. Osvědčenou dvojici pak doplní mladý Ital Riccardo Peroni, který vedle kompletního Mistrovství světa S1 pojede i Italský šampionát. Všichni jezdci budou používat stroje Husqvarna SM RR450.

 

 

Další články sekce