KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Test v Qataru, ex-Kawa jen s Melandrim ?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
24.02.2009
 

Je rozhodnuto. \"Kawasaki\" pojede mistrovství světa MotoGP 2009 ! S novým jménem motocyklu a s novým jménem stáje. Na testech v Qataru bude ovšem prozatím jen s jedním motocyklem Ninja ZX-RR a v sedle bude Ital Marco Melandri.

Nouzový balíček se podařilo oživit a uvést do života schopného provozu. Nyní je jasné, že minimálně jednu Kawasaki Ninja ZX-RR uvidíme ve všech závodech seriálu MotoGP, tedy královské kubatury.

Je také jasné, že neúspěšný manažér Michael Bartholemy z Belgie s ročním rozpočtem 44 miliónů US-dolarů, který "dokázal" v roce 2008 zajet s Johnem Hopkinsem 16. místo a s Anthony Westem 18. místo v celkové tabulce MS, u tohoto projektu rozhodně nebude.

Nový projekt povede bývalý technický ředitel Ichiro Yoda (dříve Yamaha), ten také dal dohromady tým mechaniků a personálu, který se ovšem sestává z bývalých členů továrního týmu Kawasaki. A dle dostupných informací by na testech v Qataru (1.- 3. března) měl jet pouze Marco Melandri.


Motocykly se sice rozhodně nebudou dále jmenovat Kawasaki !, ale zároveň je jisté, že továrna poslala všechny motocykly výrobního data 2009 do holandského Heerlenu. Jedná se o motocykly, které na australských drahách Eastern Creek a Phillip Island testovali v lednu Olivier Jacque a Tamaki Serizawa.

Týmový šéf Yoda ale nechtěl prozradit ani jméno motocyklu, pod kterým bude Melandri a další jezdec ? startovat, a ani nové týmové jméno.


Další články sekce