KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Thomas Lüthi přemýšlí o testech v Jerezu

Text: Petr Štola; Foto: MPA Foto
Thomas Lüthi přemýšlí o testech v Jerezu
28.01.2008
 

Jedním z nejaktivnějších jezdců testovaní dvoutaktních tříd na okruhu Jerez de la Frontera, byl švýcarský mladík Thomas Lüthi.

Jezdec týmu Emmi Caffe Latte Aprilia pokračoval v testech, na kterých připravuje svou tovární Aprilii 250 RSW na start letošní sezóny, která pro něj bude druhou ve čtvrtlitrové třídě. Na okruhu ve španělské Andalusii dokázal Thomas zajet čas 1:43,819, kterým potvrdil své oprávněné místo mezi nejlepšími jezdci.

 

Thomas Lüthi:

„Společně s týmem jsem se zaměřil na práci na novém motocyklu. Tým pracoval dobře a rychle, také Aprilia nám vyšla vstříc. Pomohla nám v hledání odpovědí na naše problémy, kterých ovšem při tomto testu mnoho nebylo. Nový podvozek je opravdu dobrý, udělá to náš motocykl ještě konkurenceschopnějším. Nyní jedeme do Valencie, kde si chceme potvrdit náš zlepšující se potenciál. Práce máme stále dost, i když start sezóny je již téměř za dveřmi. Důležité bylo zde v Jerezu, abych na obou motocyklech dosáhl dobrých časů a tím dal inženýrům správnou odezvu. Jsem fyzicky připravený, ale po náročných testech si chci nyní dva dny odpočinout, abych byl ve Valencii opět plně motivován pustit se do práce.“

 

 

Další články sekce