KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tim Potisek má roztříštěné obratle

Foto: Motoverte.com
Tim Potisek má roztříštěné obratle
10.11.2009
 

Specialista na plážové závody, ale i jezdec motokrosového týmu Martin Honda, který se letos úspěšně představil v MX1 GP, je vážně ohrožen na životě.

Francouzský motokrosař Timotei Potisek, který je ve světě znám především jako skvělý specialista na písečné, plážové závody, měl těžkou nehodu, při které utrpěl velmi vážné zranění.

První zprávy o jezdci, který v letošní sezoně dvakrát nastoupil do světového šampionátu MX1 a v obou výrazně promluvil do celkové klasifikace, hlásí velmi kritický stav a přímé ohrožení života. Tim po svém tréninkovém pádu leží v nemocnici v Lille. Jeho zranění je specifikované jako roztříštění krčního obratle C1 a C2. Jako prioritu si lékaři vybrali „zachránění“ obratle C2, který je důležitý nejen jako hlavní spojnice těla a hlavy, ale i nutný pro samotné dýchání. Tento obratel nejenže je roztříštěný, ale především je i posunutý mimo své uložení. Zda je poškozená mícha se v tuto chvíli nedá přesně určit, neboť okolo postiženého místa je velká krevní podlitina, přes kterou se prozatím nedá určit přesná diagnóza. Timotei Potisek je udržován v umělém spánku a dýchá za pomocí respirátoru. Jeho stav je hodnocen jako velmi vážný, s přímým nebezpečím života.

„Slyšeli jsme, že má rozdrcené krční obratle, a že zatím pohybuje jen očima. Nevím, jestli je to dobrá zpráva. Řekli mi, abych čekal, dali mi naději a víru, ale nedokážu v tuto chvíli nic bližšího odpovědět,“ říká Timův otec Rudy Potisek.


Další články sekce