KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tom postoupil na 3. místo v MČR

Text a foto: Petr Štola
Tom postoupil na 3. místo v MČR
02.09.2008
 

Tomáš Holubec se před posledním podnikem letošního MČR dostal na 3. místo celkové klasifikace třídy Superstock 600.

Náročný víkend na Automotodromu v Brně absolvoval motocyklový závodník Tomáš Holubec, který zde vybojoval čtvrtou pozici v závodě Mezinárodního Mistrovství ČR třídy Superstock 600. Společně s pátou pozicí v hodnocení šampionátu Alpe Adria znamenal tento výsledek postup v celkovém pořadí letošní sezony již na třetí místo. Před Tomášem je nyní poslední závod sezony, jehož cílem bude udržení stávající pozice.

Tomáš Holubec:
„Mám za sebou předposlední závod letošní sezóny. Vše začalo v pátek volnými tréninky. Během první půlhodiny jsem se snažil rozjet a měnili jsme nastavení podvozku. Během druhé půlhodiny jsem jel už čas 2:10, ale bohužel jsem měl pád na přední kolo. Nejspíš jsem ho moc přetížil, pozdě přidal plyn a měl velký náklon. Naštěstí se motocykl moc nepoškodil, takže po výměně plexi, brzdové nádobky, polepení kapot a díky rychlé pomoci mého taťky a přítelkyně jsem mohl po dvouhodinové opravě pokračovat v testování. I nadále jsme s Honzem Halbichem hledali vhodné nastavení podvozku, ale pořád to nebylo ono. Do závodu jsme to stihli nastavit, za což moc děkuji. V sobotu jsem se nemohl dostat do tempa. Nejspíš to bylo způsobené pátečním pádem a tak jsem nedokázal zajet pod 2:10 jak v prvním, tak i v druhém tréninku. Do závodu jsem startoval z 10. pozice. Start se mi povedl a hned jsem se posunul dopředu. Během závodu jsem bojoval s Dario Horvátem, ale dokázal jsem ho předjet a cílem projet na 5. místě (z Čechů na 4. místě). S výsledkem a hlavně s dosaženým časem 2:08,2 jsem spokojený! Chtěl bych poděkovat všem mým sponzorům a lidem, kteří mě pomáhají!
Nyní je přede mnou poslední závod a to v maďarském Hungaroringu, na který vyrážím již ve středu. Tento okruh mám rád a už se na něj těším!
V hodnocení Mistrovství České republiky jsem nyní celkově na 3. místě a v hodnocení Alpe Adria Championshipu jsem celkově na 2. místě.“

Další články sekce