KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Holubec druhý na Pannonia-Ringu

Text a foto: Petr Štola
Tomáš Holubec druhý na Pannonia-Ringu
09.06.2009
 

2. místo ve třetím závodě českého mistráku upevnilo Tomáši Holubcovi vedení v celkovém pořadí třídy Superstock 600.

Velmi důležitý závod v cestě republikovým šampionátem viděl maďarský okruh Pannonia-Ring. V závodě třídy Superstock 600 zvítězil z pohledu českého šampionátu Václav Bittman, který vládl celému víkendu, nicméně velmi výborný výsledek zaznamenal i Tomáš Holubec, který si druhým místem zvýšil svůj náskok před svými pronásledovateli v celkové klasifikaci této naší série. Tom je aktuálně první s náskokem 16 bodů právě na Bittmana.

Tomáš Holubec:
„Další pěkný víkend mám za sebou s týmem Czech Road Racing, pod vedením pana Bohumila Šarocha. Ve čtvrtečních volných trénincích jsme se snažili co nejlépe nastavit motocykl s mým mechanikem Petrem Reslem. Po první půlhodince jsme měnili komplet geometrii motocyklu, kvůli škrtání kapot a víka motoru o asfalt. Musel jsem si nechat i zvednout řadičku kvůli častému řazení v náklonech. Během dalších jízd jsme stále nastavovali a dolaďovali podvozek. Po optimálním nastavení motocyklu jsem se tento den dostal na čas 2:02,5. V pátek náš tým netestoval.
V sobotu již byly na programu měřené tréninky. Vyjel jsem na trať a snažil jsem se dostat do tempa. Po deseti minutách jsem si zajel pro nové pneu a časy šly hned dolu. Dostal jsem se na čas 2:00,4. Byl jsem celkově na 9. místě a z CZ – 3. Do druhé kvalifikace jsem opět vyjížděl na jetých pneumatikách a cca 15-ti minutách jsem opět přezul na nové. Časy šly opět dolu na 1:59,7. Celkově to znamenalo 8. místo a z CZ – 3.
Do nedělního závodu jsem nastupoval s tím, abych se alespoň dostal o jednu pozici vpřed v hodnocení MČR. Po startu, hned ve druhé zatáčce, jsem cítil ránu do zadního kola, ale naštěstí jsem to ustál a pokračoval. Jako první jel Bittmann, který dominoval celému víkendu. Měl jsem na dohled Kalába a tak jsem se snažil neudělat chybu a dotáhnout se na něho. To se mi povedlo a tři kola před koncem jsem ho předjel na brzdy. Ihned jsem mu dokázal ucuknout a už mi nedokázal předjetí vrátit. Jsem šťastný za druhé místo po tak napínavém závodě. Zajel jsem čas 1:58,6.
Nyní jsem stále na vedoucí pozici v hodnocení MČR třídy SST600, stejně jako druhý jezdec týmu Tomáš Mikšovský ve třídě SST1000. Tímto mu také gratuluji!
Chtěl bych poděkovat celému týmu Czech Road Racing za odvedenou práci!“


Další články sekce