KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Holubec poprvé v Rijece

Foto: Tomáš Holubec
Tomáš Holubec poprvé v Rijece
16.05.2008
 

Poprvé ve své kariéře se motocyklový závodník Tomáš Holubec vypravil na okruh Grobnik u chorvatské Rijeky, kde absolvoval zahajovací závod letošního seriálu Alpe Adria Championship.

Tomáš Holubec:

„Před tímto závodem byl motocykl na optimalizaci po 1300 km na motoru v Power Centrum Ešner. Motor funguje bez problémů, v trénincích jsem měl problémy pouze s podvozkem. Jel jsem na pneumatikách Dunlop a zkoušeli jsme různé směsi. Podvozek jsem ladil s pomocí Honzy Halbicha, ale bohužel pouze po telefonu. Díky velmi hrbolaté trati byl motocykl stále hodně neklidný. Během volných jízd jsem zkoušel také nové páčky od firmy Titax a musím říct, že se mi s nimi jede opravdu skvěle. Fungují přesněji než originály.

 

V prvním měřeném tréninku se už zdálo, že máme motocykl optimálně připravený. Vše fungovalo tak, jak má a zajel jsem 10-tý čas 1:34.2. Do druhého tréninku jsem dal nové pneu, ale starší model D209 a opět byl problém s podvozkem. Byl jsem zklamaný, že jsem nemohl vylepšit čas. Nevěděl jsem, zda znovu přenastavit podvozek, ale do závodu jsem měl připravené nové pneu D211 a naštěstí to fungovalo stejně jako v prvním tréninku.

 

Start se mi moc nepovedl a propadl jsem se o pár míst dozadu. Po půl kole byl závod přerušen kvůli havárii. Druhý start byl už o kus lepší a udržel jsem si 10. pozici. Během závodu jsem předjížděl jezdce přede mnou a závod jsem si moc užil. Cílem jsem projel jako sedmý. S výsledkem jsem spokojený a trať v Rijece řadím mezi ty náročnější okruhy.


Nyní volný víkend a hurá na maďarský okruh Pannoniaring. Na okruhu jsem již letos dvakrát testoval, tak doufám, že se mi bude na trati dařit. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům, že mi umožňují účastnit se těchto závodů. Zejména Michalu Měšťanovi z motocyklů Mladá Boleslav, panu Novákovi z firmy NS a dalším. Díky patří i mému otci za perfektně odvedenou práci a přítelkyni za podporu.


Už se těším na další závodní víkend!“

 

AA Superstock 600 – Rijeka

  1.- Olmo Spigariol (ITA-Yamaha) 8 kol

  2.- Gabor Rizmayer (HUN-Suzuki) +0,109

  3.- Andrea Di Vora (ITA-Honda) +0,510

  4.- Radomil Rous (CZE-Yamaha) +0,886

  5.- Václav Bittman (CZE-Yamaha) +11,054

  6.- Luca Tommasini (ITA-Yamaha) +14,090

  7.- Tomáš Holubec (CZE-Yamaha) +14,735

  8.- Dario Horvat (CRH-Yamaha) +15,904

  9.- Marco A. Vidossich (ITA-Yamaha) +16,175

10.- Stefan Schrammel (AUT-Yamaha) +16,646

-----------------------------------

27.- Michal Chalupa (CZE-Suzuki) +1:05,522

28.- Zbyněk Čech (CZE-Yamaha) +1:17,114

 

 

Další články sekce