KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Holubec si vyzkoušel okruh v Rijece

Text: Petr Štola, foto: MMB Racing Team
Tomáš Holubec si vyzkoušel okruh v Rijece
17.04.2008
 

Na chorvatský okruh Rijeka se minulý týden vypravil motocyklový závodník Tomáš Holubec, který tam absolvoval další část své předsezónní přípravy.

Tomáš ještě nikdy ve své kariéře na okruhu v Rijece nestartoval a tak vedle práce v hledání ideálního základního nastavení jeho nového motocyklu Yamaha YZF R6, to pro něj bylo i seznámení s okruhem, který ve své minulosti hostil závody motocyklové Grand Prix. Bohužel prakticky během celého testování pršelo a tak se český jezdec musel zaměřit především na práci s podvozkem připraveným do mokrých podmínek. Dobře odvedenou práci si nakonec krkonošský jezdec potvrdil v závěrečném závodě celého testovacího programu, ve kterém si dojel pro bronzový stupínek cílového pódia.

 

„Tento víkend jsem byl testovat s agenturou Jura racing, pro mě na zcela novém okruhu v Rijece,“ říkal po svém návratu do vlasti Tomáš Holubec. „Na tento okruh jsem se moc těšil, vše bylo úplně nové. Na místo jsme dorazili ve čtvrtek večer. Bohužel nám, ale nepřálo počasí, skoro pořád pršelo. V pátek hned ráno jsem vyrazil na trať, samozřejmě na mokrých pneumatikách. Ze začátku jsem jezdil opatrně a učil se nový okruh. Trať má dost zatáček a je technická, má ale také spoustu táhlých a rychlých úseků. Motorka fungovala perfektně, jen jsem změkčil podvozek na vodu. Asfalt na této trati je taky velmi zajímavý, za mokra dovoluje jet s kolenem na zemi. Nad Rijekou přestalo pršet až v sobotu kolem poledne, rychle to oschlo. Konečně jsem mohl nazout suché pneu, dal jsem 8 kol a šel jsem do závodu. Tréninky byly v pátek za mokra, vyjel jsem čtvrtou pozici. Start se mi moc nepovedl,ale v první zatáčce jsem to dohnal. Dostal jsem se na třetí pozici, připravoval jsem se zaútočit na druhé místo, ale bohužel začalo opět lehce pršet. Jezdec přede mnou pokračoval v tempu, já jsem lehce ubral. Po dalších třech kolech už bylo zase sucho, začal jsem stahovat náskok, ale už byl moc daleko. Cílem jsem projel jako třetí s časem na kolo 1:38. Toto testování hodnotím, jako velmi pozitivní. Seznámil jsem se  s novým a celkem obtížným okruhem. A také jsem najezdil kolem 500km a to skoro pořád na vodě.“

 

Další články sekce