KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. ledna do 29. ledna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Holubec veze 13 republikových bodů

Text a foto: Petr Štola
Tomáš Holubec veze 13 republikových bodů
28.05.2008
 

Tomáš Holubec o víkendu nastoupil na maďarském okruhu Pannoniaring k prvnímu závodu Mistrovství ČR Superstock 600, ve kterém skončil na čtvrtém místě.

Za velmi krásného, sluncem podpořeného víkendu absolvoval Tomáš Holubec svůj druhý závod v Alpe Adria šampionátu, který byl zároveň i úvodním dějstvím českého mistrovství. Po vítězství v první kvalifikaci, která se jela na osychajícím asfaltu, přišla dvacátá pozice v kvalifikaci druhé. V nedělním závodě poté předvedl jezdec z Krkonoš skvělou práci a poté, co předjel mnoho svých soupeřů, se mohl radovat z osmé pozice celkově a čtvrté v Mistrovství ČR.

 

Tomáš Holubec:

„Na trať jsem vyrazil v pátek a jezdil jsem dvě půlhodinky. Během volných jízd mi nastavoval podvozek Honza Halbich, který mi ještě udělal pár vychytávek na motocyklu. Díky perfektně nastavenému podvozku jsem se mohl soustředit na rychlá kola. Sobotní trénink se jel na polosuché trati a byli jsme rozděleni do dvou skupin kvůli 80 jezdcům na startovní listině. Povedlo se mi zajet perfektní čas a obsadil jsem první místo v druhé skupině. Bohužel přišlo zklamání po druhém tréninku. Nechal jsem se rozhodit a nejel jsem si to svoje. Věděl jsem, že všichni zrychlí, ale nečekal jsem, že se propadnu až na 20.místo, které bylo mojí startovní pozicí. Start se mi docela zdařil, dostal jsem se před několik jezdců a v průjezdu prvním kolem jsem byl na 15.místě. Nic jsem nevzdával a začal jsem tahat. Zajel jsem svoje nejrychlejší kolo s časem 2:00,778 a postupně jsem se dostal až na 8.místo. Z českých jezdců jsem obsadil až 4.místo.“

 

Další články sekce