KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Mikšovský na cestě do Japonska

Tisková zpráva Tomáše Mikšovského
Tomáš Mikšovský na cestě do Japonska
21.07.2008
 

Motocyklový závodník Tomáš Mikšovský se již tento víkend představí v Japonsku, kde pojede třetí závod Mistrovství světa Endurance.

Světový šampionát vytrvalostních motocyklů se po závodech ve Francii a Španělsku stěhuje do Asie, kde své třetí kolo absolvuje na okruhu Suzuka. Mezi více jak osmdesáti týmy, se i tentokrát představí německý tým RMT 21 Racing, v jehož barvách se v letošní sezoně prezentuje i český jezdec Tomáš Mikšovský. Náročný závod na osm hodin startuje v neděli ráno našeho času. Tréninky a kvalifikace, do kterých je přihlášeno 86 týmů, proběhnou již od čtvrtečního dne. Mezi jezdci v jednotlivých týmech se představí mnoho zvučných jmen současné, či nedávné historie světových šampionátů MotoGP, či WSBK. Německý tým Thomase Rotha bude čelit soupeřům se špičkovou technikou, a jak to již v Japonsku bývá tradicí, i tentokrát mnoho těchto soupeřů bude disponovat pravým továrním materiálem všech čtyř domácích výrobců.

 

Tomáš Mikšovský:

„Po dlouhé odmlce se enduranční závody opět rozjely na plné obrátky a i já mám další možnost se zúčastnit. Jak tomu bylo i v předchozích závodech letošního šampionátu, jsem velmi rád, že mohu znovu nastoupit s německým týmem RMT # 21 Racing. Po dohodě s majitelem týmu Thomasem Rothem jsme se domluvili na podmínkách a tentokrát budeme měřit síly v dalekém Japonsku. Na prestižní osmihodinovce v Suzuce se budeme snažit v těžké konkurenci motocyklů s tovární podporou a s jezdci, kteří mají domácí okruh dobře najetý, umístit na bodovaném místě a tím reprezentovat i Českou republiku. V náročné osmihodinovce budu společně s Matti Seidelem a Arie Vosem usilovat o co nejlepší výsledek. V zemi vycházejícího slunce je velmi těžké závodit kvůli vysokým teplotám a velké vlhkosti vzduchu. Proto se intenzivně připravuji na vysokou fyzickou zátěž trénováním na kole, kolečkových bruslích a zvykám si na tamní teploty v sauně a páře. Moc se na tento podnik těším a doufám v dobrý závod, který vypukne 27. července.“

 

Další články sekce