KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tomáš Mikšovský s RMT 21 Racing do Albacete

Text: Petr Štola, foto: RMT 21 Racing
Tomáš Mikšovský s RMT 21 Racing do Albacete
05.05.2008
 

Šestihodinového závodu ve španělském Albacete se zúčastní také nejúspěšnější český jezdec celé historie závodu 24 hodin Le Mans, nymburský Tomáš Mikšovský.

Před Tomášem Mikšovským je další závod v Mistrovství světa Endurance, po složitých jednáních se nymburský jezdec dohodl s týmem RMT 21 Racing, za který nastoupí na španělském okruhu Albacete ke druhému letošnímu závodu.

 

Tomáš Mikšovský:

„Po vydařeném závodě ve francouzském Le Mans, kde jsme dosáhli 6. místa v celkové klasifikaci, jsem zůstal v kontaktu s německým týmem RMT. Nabídka také přišla od italského týmu MCS Racing, jež startuje v kategorii SST. Musel jsem zvážit podmínky obou týmů a podle nich se rozhodnout, za jaký tým budu startovat v šestihodinovém závodě, který se jede ve Španělsku na okruhu Albacete. Po dobrých zkušenostech a dlouhých jednáních jsem se opět dohodl s manažerem Thomasem Rothem z týmu RMT. Bojovat budu po boku Mattiho Seidela a domácího jezdce, který má tento okruh dobře najetý, Luega Lozana. Pevně věřím, že vše bude dobře probíhat jako ve Francii a budeme opět v boji o přední pozice. Do Španělska se moc těším, přestože jsem toho tam minulý rok moc nenajezdil z důvodu těžkého pádu a proto si chci vše vynahradit. Šestihodinový závod bude taková rychlovka, takže do toho musíme vložit vše co bude v našich silách.“

 

Další články sekce