KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tommy Searle bude jezdit v Americe

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / R. Archer
Tommy Searle bude jezdit v Americe
25.01.2008
 

Britská vycházející motokrosová hvězda Tommy Searle má o budoucnosti jasno od roku 2009 to bude Amerika!

S notnou dávkou předstihu si zajistila továrna KTM služby své hvězdy Tommyho Searleho, se kterým prodloužila kontrakt až do konce roku 2010. V letech 2009 a 2010 však bude devatenáctiletý Angličan jezdit v barvách týmu KTM North America národní šampionát AMA Motocross Lites Series (250cc).

 

Tommy Searle začal pro tovární KTM Factory Team jezdit na konci roku 2006. Ta si jeho služby pojistila pro roky 2007 a 2008, kdy ho nasadila a letos hodlá nasadit do šampionátu MX2. V loňském roce dokázal Searle v šampionátu MX2 dokončit dvanáctkrát závod na pódiovém umístění, když třikrát zvítězil. Celkové druhé místo ve spojení s jeho výkonem, mu přineslo cenu FIM Jana de Groota, která je udělována největšímu mladému talentu. Na konci sezóny nastoupil v americkém Budds Creeku za Anglii v motokrosu národů, kde dokázal dokončit druhý závod na třetí pozici, což jemu a jeho Anglii zajistilo nejen páté místo celkově, ale především druhé ve třídě MX2.

 

„Jeho jízda a způsob vzestupu z něho dělá znamenitého člena našeho MX2 týmu. Těšíme se na jeho budoucí úspěchy v USA,“ říká závodní ředitel KTM Off-Road, pan Pit Beirer.

 

„Jsem šťastný, že jsem podepsal smlouvu s KTM USA. Toto byl vždy můj sen. Těším se na práci s celým týmem. KTM je tam, kde chci být já,“ komentuje svůj přestup do USA samotný Tommy Searle.

 

 

Další články sekce