KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Toni Bou i nadále na prvním místě

Foto: Petr Štola
Toni Bou i nadále na prvním místě
07.07.2008
 

Přestože nedokázal v Kramolíně zvítězit, udržel si Toni Bou vedoucí místo v celkové klasifikaci i po sedmém, z deseti kol světového šampionátu trialistů.

Krásné počasí doprovázelo Grand Prix České republiky v trialu. Skvělý start do sedmého dílu letošního Mistrovství světa měl Toni Bou, tovární jezdec Montesy, který nejenže dokázal držet svou skór-kartu na velmi příjemné hodnotě celé první kolo, ale především i díky tomu, že jako jediný dokázal dokončit sednou a osmou sekci, získával důležité body náskoku nad svými soupeři. Ve druhém kole ovšem přišlo několik zbytečných chyb a několik nedokončených sekcí, což nakonec vedlo k tomu, že jezdec týmu Repsol Montesa HRC nedokázal své vedení udržet a musel se spokojit s druhou pozicí.

 

Toni Bou:

“Dnes to byl divný trial. Většina sekcí nebylo moc obtížných, přesto bylo jednoduché rychle nasbírat pětky. Mé první kolo bylo dobré, bez pětek. Byl jsem jediným jezdcem, který sekci sedm a osm zajel za méně než pět trestných bodů. Druhé kolo bylo pohromou hned od druhé sekce až do konce. V osmé sekci jsem se sice trochu vzpamatoval, ale pak jsem udělal opět zbytečnou chybu o několik sekcí později. Jsem rád, že tohle druhé místo neudělalo hodně škody v mém celkovém pořadí.“

 

Další články sekce